Články - 29.08.2019 10:45

Kúpiť sa dá len to, čo je na predaj! Zápas Slovana v televízii neuvidíme

Zdroj: sita, youtube

Vedenie verejnprávnej televízie deklarovalo, že v sezóne 2019/2020 odvysiela priame prenosy zo všetkých zápasov slovenských futbalových tímov v európskych pohárových súťažiach. Tento sľub musí nechtiac porušiť v prípade nadchádzajúceho odvetného súboja play-off Európskej ligy medzi PAOK Solún a Slovanom Bratislava. Na obrazovkách slovenskej verejnoprávnej televízie sa vo štvrtok večer neobjaví, keďže grécka strana to neumožnila.

"Situácia, ktorá nastala, je prekvapujúca a v optike pomerov slovenského televízneho trhu až absurdná. Musíme ju však vnímať ako fakt, ktorý v budúcnosti nebude ojedinelý. Pomôcť sa snažilo aj vedenie ŠK Slovan, ale kúpiť sa dá len to, čo je na predaj. Práva na vysielanie zápasu PAOK - Slovan, žiaľ, na predaj nie sú pre žiadny, nielen slovenský trh," uviedol šéf Sekcie športu televízie Matej Hajko na oficiálnom webe rtvs.sk.

V prvom zápase play-off EL ŠK Slovan Bratislava zdolal PAOK Solún 1:0. V prípade priaznivého výsledku v odvete slovanisti postúpia do skupinovej fázy Európskej ligy, ktorej výhradným vysielateľom pre územie Slovenska je verejnoprávna televízia.