Články - 20.09.2019 18:22

Manchester United má nového hrdinu. Predčil aj Besta

Zdroj: huste.tv/Twitter

Manchester United patrí medzi najväčších favoritov aktuálneho ročníka futbalovej Európskej ligy, no jeho štart v tejto súťaži bol pomerne rozpačitý. "Červení diabli" sa proti kazašskej Astane dlho trápili v zakončení, hoci mali výraznú územnú i streleckú prevahu. Hrdinom stretnutia na štadióne Old Trafford sa napokon stal 17-ročný Mason Greenwood, ktorý strelil jediný gól duelu a stal sa historicky najmladším strelcom klubu na medzinárodnej scéne.

Hviezdny moment šikovného mladíka prišiel v 73. min, keď sa uvoľnil v pokutovom území a strelou medzi nohy prekonal gólmana Nenada Eriča. Skóroval iba dvanásť dní pred svojimi 18. narodeninami, čím prekonal zápis Marcusa Rashforda. Ten vo februári 2016 úspešne debutoval v zápase proti dánskemu Midtjyllandu a v pohárovej Európe skóroval vo veku 18 rokov a 117 dní. Tretí v tejto štatistike je legendárny hráč Manchestru United George Best, ktorý za Rashfordom zaostal o 41 dní.

"Vieme, že v okolí šestnástky je jedným z najlepších zakončovateľov, ktorých máme. Je pre neho prirodzené strieľať góly z týchto pozícii. V tejto sezóne bude pre nás dôležitý hráč. Je to milý chlapec, s ktorým môžeme pracovať," vyjadril sa na adresu Masona Greenwooda tréner 20-násobného anglického šampióna Ole Gunnar Solskjaer. Greenwood dostal v tomto ročníku priestor už aj v štyroch zápasoch Premier League, ale v najvyššej anglickej ligovej súťaži na svoj prvý presný zásah ešte len čaká.