Články - 26.11.2019 15:31

Slovan letí do Istanbulu. O čo bojuje?

Zdroj: huste/skslovan

Futbalistov ŠK Slovan Bratislava čaká posledný duel v K skupine Európskej ligy, keď sa vo štvrtok predstavia v Istanbule. Besiktas zatiaľ nezískal ani bod a Slovan je pre nich najschodnejšia cesta za prvým triumfom. Avšak, Slovan má stále reálnu šancu na postup. V tomto zápase teda bude chcieť každý vyhrať! Tak ako práve vidíte v našom víkendovom zostrihy Fortuna ligy medzi Slovanom a Sereďou. 

Belasí v utorok dopoludnia absolvovali tréningovú jednotku s loptami, ktoré sú prevedené špeciálne vo farbách druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže. Je to neklamný znak, že sa blíži ďalší zápas v Európskej lige. V stredu ráno odlieta výprava do Istanbulu, kde na štadióne Vodafone Park zabojujú o ďalšie cenné body v náročnej K-skupine.

Karty sú pred piatym hracím dňom rozdané nasledovne – prvá Braga má 10 bodov, druhý Wolverhampton 9 bodov, tretí Slovan 4 body a štvrtý Besiktas 0 bodov. Belasí si nádej na postup do jarnej vyraďovacej fázy udržia v prípade, ak vyhrajú v Istanbule a zároveň sa v súbežne hranom stretnutí v Brage nezrodí remíza. „Nebudeme sa skrývať pred faktami. Vieme, že len víťazstvo nám môže zaručiť, že ešte v poslednom zápase s Bragou budeme mať šancu na postup. Čaká nás však veľmi náročná úloha. Besiktas nezískal ešte ani bod, takže určite pôjde do zápasu naplno a s cieľom zmazať nulu na svojom konte. Dôležité je opäť ukázať našu tímovú silu a podať ďalší obetavý, kolektívny výkon. Do Turecka cestujeme s cieľom urobiť maximum pre priaznivý výsledok,“ povedal Vasil Božikov.