Články - 28.11.2019 10:23

Postupová matematika je jasná. Slovan musí vyhrať oba zápasy

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Už dnes sa futbalisti Slovana Bratislava predstavia na horúcej pôde v Turecku, kde odohrajú zápas s domácim Besiktasom Istanbul. Turkom sa v tomto ročníku Európskej ligy UEFA nedarí, keď doposiaľ nezískali ani bod a patrí im tak beznádejne posledné miesto v tabuľke.

Naopak teoretickú šancu postúpiť má bratislavský Slovan. Ten v štyroch zápasoch získal rovnaký počet bodov, keď doma porazil práve Besiktas a cennú remízu vybojoval na pôde portugalskej Bragy. Oba vzájomné duely s anglickým Wolverhamptonom zverenci trénera Jána Kozáka ml. nezvládli, no za svoj výkon sa rozhodne hanbiť nemusia. V oboch prípadoch totiž veľmi nádejne siahali na bodový zisk.

Čo však belasí potrebujú, aby postúpili? V prvom rade vyhrať oba nasledujúce zápasy. Dnes v Istanbule a v decembri doma s Bragou. V tom prípade by Slovanisti mali na konte desať bodov, no stále sa musia pozerať na výsledky Wolverhamptonu a Bragy. V prípade, že jeden z týchto tímov prehrá posledné dve skupinové stretnutia a Slovan bude úspešný, belasí postúpia do šestnásťfinále Európskej ligy UEFA.

Celkom náročný scenár, no v dnešnom futbale je možné všetko. Kľúčový bude už dnešný duel Bragy s Wolverhamptonom. Ak sa totiž v ňom zrodí remíza, je rozhodnuté a na jar budú v pohárovej Európe pokračovať práve Portugalci a Angličania. Či už Slovan postúpi alebo nie, Slovensko reprezentuje v prebiehajúcej sezóne veľmi slušne.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora