Články - 30.11.2019 22:43

Manchesterský trapas v Kazachstane má aj svetlú stránku

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalisti Manchestru United si vo štvrtok ukrojili poriadnu hanbu, keď v Európskej lige nestačili na kazašský tím FC Astana. Anglický klub bol už pred duelom istý postupujúci a do ďalšieho kola sa pozrie spoločne s Alkmaarom. Takto dopustil prehĺbenie svojej výsledkovej krízy, ktorej najväčším dôkazom je deviata priečka v aktuálnej ligovej tabuľke.

V zostave proti kazašskému súperovi dostali šancu viacerí mladíci, ktorí si pýtajú pravidelnejšie miesto v zostave "červených diablov". Zhodnotil to aj Ole Gunnar Solakjaer, ktorého zaujal najmä pravý obranca Ethan Laird, záložníci Dylan Levitt, Jimmy Garner a stopér Di'Shon Bernard. Štvrtý menovaný si pritom v zápase strelil vlastný gól. "Myslím si, že pre viacerých z nich by bolo benefitom hosťovanie. Potrebujú hrávať mužský futbal a toto bola pre nich prvá ochutnávka," pochválil produkty akadémie United.

Nórskeho trénera potešil aj fakt, že v takto oklieštenej zostave dokázal jeho tím kontrolovať stred poľa proti účastníkovi pohárovej Európy. Klub z Nur-Sultanu, šesťnásobný kazašský šampión, v nedávnej minulosti zdolal Rennes, remizoval s Dynamom Kyjev či Sportingom Lisabon, v predkole prešiel cez APOEL a natrápil aj Celtic. Zlatú korunku v očiach kouča celému večeru nasadil Jesse Lingard, ktorý bol v 26 rokoch najstarším hráčom v zostave United, úlohy sa chopil výborne a strelil aj gól. Otázkou je, koľko priestoru budú mladíci dostávať aj v domácej súťaži. Spomedzi hráčov do 21 rokov v Premier League zatiaľ o sebe výraznejšie dal vedieť len Mason Greenwood.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora