Články - 12.12.2019 10:11

Rozlúčka Slovana s pohárovou Európou

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa dnes na vlastnom trávniku predstavia proti portugalskej Brage v poslednom skupinovom zápase Európskej ligy UEFA. Bude to zároveň rozlúčkový zápas belasých v pohárovej Európe v prebiehajúcej sezóne, keďže pred posledným kolom nemajú šancu postúpiť do jarného šestnásťfinále.

Na Tehelnom poli sa predstaví aktuálny líder skupiny K. Braga v piatich zápasoch nazbierala až jedenásť bodov a spolu s druhým Wolverhamptonom, ktorý má na konte o bod menej, už má istý postup. V skupinovej fáze Európskej ligy UEFA v tomto ročníku ani raz neprehrala, keď zaknihovala tri víťazstvá a dve remízy. Jednu z nich práve proti bratislavskému Slovanu, ktorý po bojovnom výkone v Portugalsku začiatkom októbra uhral nerozhodný výsledok 2:2.

Dnes však už belasí hrajú len o prestíž. V tabuľke svojej skupiny majú v kolónke bodov číslo štyri, keď posledné tri zápasy prehrali, no vždy len o jeden gól. Pred posledným Besiktasom Istanbul majú zverenci trénera Jána Kozáka ml. náskok jedného bodu a tak stále môžu svoje účinkovanie medzi poprednými európskymi klubmi zavŕšiť na konečnom treťom mieste. V úvodnom dueli na Tehelnom poli zdolali práve turecký tím a to po gólovej prestrelke 4:2. Druhý domáci zápas už taký úspešný nebol, keď v Bratislave uspel anglický Wolverhampton napriek tomu, že Slovan takmer šesťdesiat minút viedol a duel mal výborne rozohraný.

Ako teda dopadne posledný zápas belasých v kalendárnom roku 2019? Rozlúčia sa s Tehelným poľom bodovým ziskom? Bude to posledný duel pre Andraža Šporara či Dominika Greifa? Odpovede na minimálne dve z týchto otázok dostaneme už dnes večer. Stretnutie ŠK Slovan Bratislava - SC Braga štartuje o 21:00.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora