Články - 29.02.2020 12:59

Rýchle vypadnutie torza minuloročného zázračného semifinalistu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Holandský Ajax Amsterdam minulý rok šokoval futbalovú Európu svojou púťou najslávnejšou klubovou súťažou. V Champions League sa predral až do semifinále, pričom v skupinovej fáze uhral dve remízy s Bayernom, vo vyraďovacej časti prešiel cez Real Madrid, Juventus a zastavil ho až Tottenham druhopolčasovým obratom v odvete. Veľkí optimisti dúfali, že by sa niečo podobné mohlo zopakovať aj v ročníku 2019/20, no amsterdamský klub sa tomu ani nepriblížil.

V skupinovej fáze Ajaxu len o bod ušiel postup v konkurencii Chelsea a Valencie, zosunul sa do Európskej ligy a v nej nečakane stroskotal už v šestnásťfinále na španielskom Getafe. To síce nemá až taký cveng, ale v La Lige prežíva vydarený ročník a cez svojho holandského súpera prešlo v súčte skóre 3:2. Prečo sa tohtoročný tím Erika Ten Haga nepodobá na ten spred roka, je najmä v odchodoch.


Prehru 0:2 v prvom zápase ešte podčiarkol rýchly inkasovaný gól v domácej odvete

Úspešný rok využilo vedenia na to, aby zarobilo na svojich najväčších oporách. Frenkie de Jong sa za 75 miliónov eur pobral do Barcelony, ešte o desať miliónov drahší bol Matthijs de Ligt, dnes už hráč Juventusu. Pôsobisko zmenil aj Lasse Schöne, ktorý zamieril do FC Janov a Kasper Dolberg je už hráčom Nice. Napriek tomu, výkonnostný prepad nebol až taký citeľný. Po 23 kolách mužstvo kraľuje Eredivisie a v Pohári prešlo do semifinále. Akurát strelených gólov je o čosi menej. V porovnaní s minulosezónnym priemerom 3,5 gólu na kolo, je teraz amsterdamský klub na 2,8. Na futbal to však stále nie je zlá cifra.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora