Články - 08.08.2020 14:27

Slizký trik hviezdy Premier League. Stane sa trendom?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Častou devízou krídelných futbalistov je rýchlosť. Brániaci hráči sa potom uchyľujú k ich chytaniu či ťahaniu a tým je rad opäť na útočníkov, aby na to reagovali a posunuli svoju stratégiu o krok ďalej. So svojím spôsobom prišiel Adama Traoré, ktorý žiari vo farbách anglického Wolverhamptonu a podľa médií oňho majú intenzívny záujem v Liverpoole, Manchestri City aj v Juventuse. Dobre stavaný ofenzívny hráč v tejto sezóne ešte stále zarezáva a jeho tím v osemfinále Európskej ligy prešiel cez grécky Olympiakos. Sám pritom na trávniku pobudol 57 minút a neraz sa sťažoval na to, že si zadáci gréckeho tímu príliš pomáhajú rukami.

Keď hlavný rozhodca na jeho protesty nereagoval, Traoré na to musel ísť inak. Pobral sa ku striedačke a ruky si nechal natrieť vrstvou detského oleja. Tento slizký trik mal mať za účel, aby sa obrancovi vyšmykol a skomplikoval mu tak tesné bránenie. V klube na tom nevidia nič zlé a tvrdia, že je to manéver, ktorým svojho kľúčového hráča chránia. Niektorí futbalisti takto obhajujú svoje časté pády, ktorými predchádzajú bolestivému nakopnutiu, no španielsky ofenzívny tank s koreňmi v Mali sa po zemi váľať nepotrebuje. Na druhej strane, trhnutie za ruku či rameno vo vysokej rýchlosti, ktorou disponuje, mu v minulosti už spôsobili zranenie.

Z rovnakého dôvodu sa tento 24-ročný produkt barcelonskej akadémie začal viac venovať posilňovaniu, relatívne rýchlo a viditeľne nabral veľa svalovej hmoty a už len svojou prítomnosťou na trávniku budí rešpekt. Nie raz sa Wolves kochali na sociálnych sieťach jeho silou v osobných súbojoch, keď od neho brániaci hráč priam odletel. Olympiakos nebezpečenstvo z jeho pravej strany dokázal do veľkej miery eliminovať. Vypadol však pre hlúpo dopustenú penaltu v úvode stretnutia, keď prehral 0:1. Anglický tím prenikol medzi najlepšiu osmičku, kde ho čaká päťnásobný víťaz súťaže zo Sevilly.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora