Články - 19.08.2020 17:32

Bude Škriniar prvým Slovákom, ktorý si zahrá vo finále EL?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Slovenskí futbalisti zbierajú trofeje na klubovej medzinárodnej scéne veľmi ojedinele a výnimkou nie je ani Európska liga. Tú dokázal niektorý z našich reprezentantov vyhrať len v jedinom ročníku. Zenit Petrohrad pri svojej úspešnej ceste v sezóne 2007/08 zahŕňal vo svojej zostave trio Kamil Čontofalský, Tomáš Hubočan a Martin Škrtel. Posledný menovaný mal trofej na dosah aj v roku 2016, no jeho Liverpool vo finále podľahol Seville. Šancu pridať sa do tejto spoločnosti má teraz Milan Škriniar, hoci jeho pozícia v Interi Miláno je veľmi otázna.

Zaujímavosťou je, že do finálového zápasu nezasiahol žiaden zo spomenutých Slovákov v petrohradských či liverpoolskych farbách. Škrtel v zime 2008 prestúpil z Ruska do Anglicka, čím sa vyhol petrohradskej účasti vo finále a o osem rokov neskôr duel presedel na lavičke. Medzi náhradníkmi bol v zápase Zenit - Rangers Glasgow aj brankár Čontofalský, kým Hubočan po prestupe zo Žiliny nebol na súpiske Petrohradčanov pre túto súťaž. Žiaden zo Slovákov si tak vo finále Európskej ligy či Pohára UEFA nezahral. Podobná situácia je aj u Milana Škriniara v Miláne. Po presune z Ligy majstrov do Euróspkej ligy odohral len šesť štvrťfinálových minút proti Leverkusenu.

Súčasťou zostavy bol Škriniar sporadicky aj na konci ročníka Serie A a vedenie neskrýva záujem počas leta ho predať. Intenzívne sa hovorilo hneď o niekoľkých popredných európskych mužstvách, z ktorých najhlasnejšie sa momentálne prejavuje Tottenham Hotspur. Piatkové finále Európskej ligy 2019/20 v Kolíne nad Rýnom obstará Inter Miláno proti Seville. Taliansky tím v semifinálovom zápase zvalcoval Šachťar Doneck 5:0 a nejaké sily rozhodne ušetriť zvládol. To sa proti španielskemu celku bude hodiť. Ten od roku 2006 vyhral túto súťaž hneď päťkrát a vo svojej semifinálovej bitke pokoril Manchester United 2:1.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora