Články - 21.08.2020 14:33

Rekordér súťaže v boji o ďalší titul

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Ak by sme hľadali tím, ktorému dokonalo sedí jedna z európskych súťaží, určite je to FC Sevilla. Španielsky klub sa už dnes večer postaví Interu Miláno vo finále Európskej ligy UEFA, ktorú vyhral päťkrát v histórii. Žiadnemu inému celku sa to v histórii tejto súťaže nepodarilo.

To platí aj pre predchodcu Európskej ligy a to Pohár UEFA. Futbalisti Seville sa vo finále druhej najprestížnejšej európskej súťaže predstavili v piatich prípadoch a ani raz nezaváhali. Triumfovať tak dokázali v rokoch 2006, 2007, 2014, 2015 a 2016. Žiaden iný tím nedokázal vyhrať túto súťaž viac ako trikrát. S troma triumfami sa na delenej druhej priečke nachádzajú Liverpool, Juventus, Atlético Madrid a dnešný súper andalúzskeho klubu Inter Miláno.

Sevilla v aktuálnom ročníku Európskej ligy prehrala jediný zápas a to v rámci šiesteho kola základných skupín, keď nestačila na cyperský APOEL Nikózia. V neskoršom play-off postupne vyradila CFR Kluž, AS Rím, Wolverhampton Wanderers a pred pár dňami aj Manchester United. Inter sa do Európskej ligy presunul z Ligy majstrov, keď skončil tretí v konkurencii Barcelony, Dortmundu a Slavie Praha v základnej skupine. Druhá najprestížnejšia súťaž pripravila pre tím Antonia Conteho prekážky v podobe Ludogorca Razgrad, Getafe, Leverkusenu a tiež Šachtaru Doneck.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora