Články - 27.08.2020 22:12

Postúpila iba Dunajská Streda, Žilina i Ružomberok končia

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste/rtvs

Trojica slovenských futbalových mužstiev má za sebou svoje prvé vystúpenie v tohtoročnej Európskej lige. Oproti minulým sezónam sa museli vysporiadať s novinkou v podobe jednozápasovej konfrontácie. Všetkým navyše žreb pridelil hosťovské prostredie a za svojím prvým súperom museli vycestovať.

Dunajská Streda sa predstavila na Islande a podarilo sa jej otvoriť skóre v 23. minúte, Blackmanovu loptu do šestnástky pustil pomedzi nohy Divkovič a Baličova strela s veľkým prispením protihráčovho teču zapadla do siete. V 76. minúte postup do 2. predkola poistil Ramirez, Kalmár vbehol do šestnástky, jeho pokus ešte Nielsen vyrazil, ale do odkrytej bránky už nebol problém trafiť. DAC spolu so Slovanom budú čakať na pondeľňajší žreb, zvyšným slovenským zástupcom sa postúpiť totiž nepodarilo.

Ružomberok sa predstavil v Ženeve proti Servette. Bol to silný súper, ale Liptáci sa držali. Až v druhom polčase na chviľu otvorili obranu a túto chybu - takéto prečíslenie hneď využil Stevanovic. Domáci boli aktívnejší, rozdiel v kvalite začal byť citeľný a aj keď šance hostí chýbali, tak stále sa dalo dúfať, ale keď v 77. minúte zdiaľky zaskočil Macíka Mendy touto krásnou strelou, tak už bolo jasné, že Ružomberok končí v pohárovej Európe ako vlani hneď na prvom súperovi. A to ešte na konečných 3:0 ukončil tento duel Antunes. Opakované zábery ukázali, že bol v ofsajde, ale v tomto zápase nebol VAR k dispozícii.

Tagy: TOP huste.tv