Články - 17.09.2020 20:15

Slovan vypadol z Európskej ligy po penaltách

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv

Futbalisti bratislavského Slovana šokujúco vypadli po prehre v 2. predkole Európskej ligy s Kups Kuopio. Po 90. minútach bol stav nerozhodný 0:0, v 111. minúte predĺženia otvoril skóre Žan Medved po hlavičke z úrovne jedenástky, no po nedôraznom odkope Abenu v poslednej minúte predĺženia domáci vyrovnali na 1:1 a rozhodnúť musel rozstrel z 11m.

V tretej sérii domáci zaváhali, no Ratao a Momo v štvrtej a piatej sérii takisto, a Slovan tak neprešiel ani cez túto fínsku prekážku do  3. predkola Európskej ligy.

Vo fínskom Kuopiu včera absolvovali predzápasový tréning. Kuopio je 400 km od severného pólu, prší tam, zima je tam, umelý trávnik tiež nie je ideálny pre futbal. Pritom ide nielen pre Slovan o kľúčový duel v sezóne. Belasí veria, že neostane iba pri jednom zápase, tých kľúčových chcú hrať viacero. Na rozdiel od Dunajskej Stredy, Slovan je postavený do pozície favorita, aj keď ho tam nikto nepozná, ale vo Fínsku berie iba postup. Ak sa to podarí, čaká ich litovský tím Suduva Mariampole. Veríme, že oboch zástupcov Slovenska uvidíme v skupinovej fáze.