Články - 05.11.2020 22:26

Na sociálnych sieťach vyzýval ku genocíde, hrozí mu prísny trest

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

S vplyvom prichádza zodpovednosť a s tou treba pracovať veľmi opatrne. Azerbajdžanský futbalový klub FK Karabach sa do povedomia európskych fanúšikov dostal za ostatné roky veľmi výrazne. V sezóne 2017/18 hral hlavnú súťaž Champions League a okrem toho od roku 2014 pravidelne figuruje v skupine Európskej ligy. UEFA si naň však tento raz posvieti pre nenávistné komentáre v súvislosti s dianím v Náhornom Karabachu a nielen tá.

Nurlan Ibragimov je klubovým zamestnancom, zodpovedá za mediálnu komunikáciu osemnásobného šampióna Azerbajdžanu a na sociálnych sieťach zverejnil mimoriadne ostré slová na adresu Arménov. Vyzýval k pozabíjaniu všetkých arménskych ľudí, bez rozdielu veku. Príspevok neskôr zmazal, no bez povšimnutia neostal.

Relatívne krátko po vypuknutí vojenského konfliktu na sporne odtrhnutom území, futbalisti FK Karabach hromadne salutovali pred úvodným výkopom duelu s Legiou Varšava, za čo dostali finančný trest. Teraz bude trest ešte tvrdší. UEFA hovorí o vlastnom vyšetrovaní pre rasistické či diskriminačné správanie a porušenie základných princípov slušného správania. Arménsky futbalový zväz už oficiálne požiadal o to, aby bol tento celok vyradený z Európskej ligy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora