Články - 27.11.2020 09:25

Hancko strelil Celticu gól, ale po hodine hry sa mu ozvalo koleno. Horšie ako zlomená kosť

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Slovenský futbalista Dávid Hancko má za sebou zaujímavý návrat do základnej zostavy Sparty Praha. V domácom súboji Európskej ligy so Celticom Glasgow bol najprv v 15. min v úlohe štatistu, keď si ho hosťujúci útočník Édouard povodil po šestnástke a po štvrtej kľučke nezadržateľne skóroval. O 11 minút neskôr si 22-ročný obranca tento slabší moment vynahradil. V šestnástke si spracoval loptu po streleckom pokuse Davida Pavelku a sám ľavačkou presne namieril.

Sparta napokon zvíťazila 4:1 a slávnemu škótskemu súperovi uštedrila rovnakú prehru ako pred troma týždňami v Glasgowe. Znamená to, že český zástupca si v H-skupine EL udržal šancu na postup do jarného šestnásťfinále. Na lídra OSC Lille má manko dva body, za AC Miláno zaostáva iba o jeden. Súboj Lille s ACM sa vo štvrtok skončil zmierlivo 1:1.

"V šatni sme si vraveli, že v našom výkone nesmie chýbať bojovnosť, vášeň a ochota brániť. Správnym kľúčom je vždy maximálny výkon a výsledok sa potom dostaví. Inkasovaný gól ma mrzí, ale príliš sme sa v tom nevŕtali. Dôležitejšia bola naša reakcia a tá bola správna," vyslovil sa Dávid Hancko v rozhovore na oficiálnom webe Sparty Praha.

Slovenský reprezentant napokon odohral iba 67 minút, lebo sa mu opäť ozvalo boľavé koleno. "Moje koleno nie je stopercentné. Som však rád, že som mohol pomôcť tímu aspoň 60 minút. Potom ma to opäť začalo trápiť. Treba to viac posilňovať. Zranená šľacha je horšia ako zlomená kosť. Nevieme, kedy to bude zahojené. Robíme maximum, aby šľacha vydržala čoraz viac a viac. Dúfam, že do Vianoc sa moje minúty na trávniku budú už len stupňovať," vysvetlil Hancko.

Najbližšie čaká na sparťanov vo futbalovej Európe výjazd do Lille. Súboj s lídrom skupiny príde na rad 3. decembra a prípadné víťazstvo môže zverencov Václava Kotala posunúť na prvé miesto v tabuľke. "Treba to skúsiť. Ísť bojovať do Lille, môžeme tam zvíťaziť. Treba však hľadieť na seba a nie na súpera. Základom našej hry musia byť bojovnosť, vášeň a ochota," zdupľoval Hancko.

V najvyššej českej súťaži je Sparta na druhom mieste o 4 body za mestským rivalom Slaviou, ale posledné dva zápasy futbalisti z Letnej prehrali. Najprv v Plzni 1:3 a potom doma s Českými Budějovicami 2:4. "Teraz sa sústredíme na najbližší zápas v Tepliciach. Treba sa odraziť zo zlých výsledkov lige," dodal slovenský obranca na webe Sparty.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora