Články - 11.12.2020 20:41

Rangers dostali pokutu za meškanie. Lajdáckosť alebo vypočítavosť?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv
Rozhodca Jose María Sánchez

UEFA si striktne potrpí na tom, aby sa zápasy pod jej hlavičkou začínali vo vopred určených časoch. Obzvlášť to platí, pokiaľ je niekoľko stretnutí súbežných. Škótsky Glasgow Rangers si však svoje hodinky pred dvomi týždňami proti Benfice dostatočne nepostrážil a úvodný výkop nadobudol niekoľkominútové meškanie. Oň sa okamžite začala zaujímať disciplinárna komisia a líder tamojšej Premiership mal priestor na vyjadrenie. Za meškanie mohol tréner Steven Gerrard, ktorý prebral plnú zodpovednosť, no od pokuty svojho zamestnávateľa neoslobodil.

Duel v Ibrox Parku medzi dvomi najväčšími ašpirantmi na postup, bol hraný súbežne so zápasom Standard Liége - Lech Poznaň. V ňom sa mohli Poliaci postupovej miestenke mierne priblížiť alebo belgický celok mohol zaznamenať svoje prvé víťazstvo, čím by sa škótsko-portugalská dvojica dostala, s ohľadom na počet bodov, do veľmi komfortnej situácie. Meškanie nebolo výrazné, no informácia o konečnom výsledku z Lutyšska vďaka tomu dorazila do Glasgowa v čase, keď ešte bolo potrebné niekoľko minút dohrať. Po remíze 2:2 sa body delili a obaja si udržali svoju neporaziteľnosť.

Špekulácie o vypočítavosti a potrebe poznať skóre z Liége sa javia ako pritiahnuté za vlasy, no UEFA vyhodnotila, že dôvod na oneskorenie výkopu nebol. Rangers preto potrestala pokutou 10 tisíc eur a začalo sa aj disciplinárne konanie voči Gerrardovi. To už bolo medzičasom zrušené, avšak slávny britský tím dostal rázne varovanie, že v budúcnosti podobné prehrešky nebudú tolerované. Škóti boli trestaní už krátko predtým, keď meškal úvodný výkop reprezentačného zápasu "dvadsať jednotiek" medzi domácim a chorvátskym výberom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora