Články - 18.02.2021 13:03

Slavia Praha urazila Leicester. Šéf klubu sa ospravedlnil

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Menšie diplomatické faux pas pripravila pred prvým vyraďovacím duelom s anglickým Leicesterom City futbalová Slavia Praha. Tá na svojom youtube kanále pripravila pekný štrvťhodinový rozbor konfrontácie s víťazom Premier League spred piatich rokov. K súperovi sa vyjadrili viacerí odborníci, no zazneli aj veľmi kritické slová na adresu jeho brankára Kaspera Schmeichela. To si všimli viaceré anglické médiá a českému klubu sa za to ušla patričná kritika.

Nemalo ísť o žiadnu provokáciu ani trashtalk, akú pripravil magazín France Football pred zápasom Barcelony s PSG, keď na titulke vyobrazil Lionela Messiho v drese Parížanov. "Kasper Schmeichel má problémy so životosprávou. Prísny tréner typu Jindřicha Trpišovského by od neho asi chcel schudnutie o päť až desať kíl. Mimochodom, pokiaľ viem, je jediným brankárom v Premier League, ktorý nosí pod dresom korzet," povedal v slávistickom videu novinár Jiří Hošek.

To si "The Foxes" nenechali a svojej dánskej opory sa zastali. Tomuto mužstvu je verný od júla 2011, kedy prišiel z Leedsu. Urážky českého žurnalistu preto podľa Britov neboli na mieste a uznal to aj šéf pražského klubu. Jaroslav Tvrdík sa na Twitteri ospravedlnil s tým, že sebavedomie a pracovitosť musí dopĺňať aj rešpekt a pokora. "Vzájomný zápas je pre nás oslava futbalu. Nemalo by sa to diať, prepáčte." napísal. Je otázne, aký mal jeho príspevok v češtine dosah ku kompetentným v Leicesteri a či ospravedlnenie nechcel radšej zverejniť oficiálny klubový profil. Ten si však slová svojho šéfa aspoň prezdieľal.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora