Články - 20.02.2021 13:51

Crvena Zvezda sa ospravedlnila urážanému Ibrahimovičovi

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Srbský šampión narobil v prvom šestnásťfinálovom zápase Európskej ligy veľké problémy priebežne druhému tímu talianskej ligy. V Belehrade sa zrodila medzi Crvenou Zvezdou a AC Milánom remíza 2:2, pri ktorej sa jedinci z radov domácich fanúšikov predviedli veľmi nevhodným spôsobom. Počas stretnutia opakovane urážali Zlatana Ibrahimoviča, pritom na štadióne vôbec nemali čo hľadať.

Oficiálne sa hralo na zatvorenom štadióne, no to sa srbskému tímu nepodarilo úplne dodržať. Švédsky reprezentant sa pre svoj balkánsky pôvod dočkal niekoľkých urážok, no sám zachoval chladnú hlavu a nereagoval na ne. Narodil sa chorvátskej mame s katolíckym vierovyznaním a otca má moslima z Bosny a Hercegoviny. Práve bosnianske korene vadili vyčínajúcemu chuligánovi. Počas duelu sa pritom hviezdny forward ani nedostal na trávnik a počínanie svojich spoluhráčov sledoval len z lavičky.

Vedenie Crvenej Zvezdy sa po stretnutí k incidentu vrátilo a poslalo ospravedlnenie. "Urážky smerom ku Zlatanovi odsudzujeme. Nedovolíme, aby správanie nejakého primitíva poškodzovalo dobré meno a povesť celej našej krajiny," píše sa s dávkou lokalpatriotizmu na klubovom webe. Odveta sa bude hrať budúci štvrtok na Apeninskom polostrove a očakáva sa, že AC si postup ujsť nenechá. Na rozdiel od tohto týždňa, nebude myslieť na víkendové mestské derby, ktoré bude zároveň bojom o prvé miesto.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora