Články - 09.04.2021 13:55

Nový Petr Čech? Brankár Slavie sa krátko po hororovom zranení vrátil a vychytal remízu s Arsenalom

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Twitter

Futbalisti Slavie Praha včera večer dosiahli ďalší obrovský úspech na európskej scéne. V prvom štvrťfinálovom zápase Európskej ligy UEFA nastúpili na ihrisku londýnskeho Arsenalu, no do domácej odvety pôjdu so skvelým výsledkom. K remíze 1:1 sa výraznou mierou pričinil aj brankár Ondřej Kolář, ktorý sa medzi tri žrde vrátil po prvýkrát od hororového incidentu v zápase s Glasgow Rangers.

Český brankár však musel použiť masku na tvár a tiež helmu. Veľmi podobnú používal aj legendárny Petr Čech, ktorý je úzko spojený aj s aktuálnym súperom Slavie v pohárovej Európe. Napriek zhoršeným podmienkam podal Kolář skvelý výkon, keď inkasoval len raz. V 86. minúte ho prekonal Nicolas Pépe, no v nadstavenom čase dokázali Zošívaní udrieť zásluhou obrancu Tomáša Holeša, a tak si domov odvážajú cennú remízu.

Kolář sa po zápase vyjadril, že sa mu chytalo dobre: „Trochu som sa obával, ako sa mi bude chytať po takej dobe s maskou a helmou. V zápase som to ale nejako nevnímal. Samozrejme, nie je príjemné mať na tvári masku. Niektoré body som do strán nevidel, ale zápas sme zvládli a odvážame si cennú remízu,“ povedal v rozhovore pre klub. Rovnako potvrdil, že s ochrannými pomôckami bude chytať aj naďalej: „Musím si na to zvyknúť. Bude to súčasťou môjho chytania nejakých osem-deväť týždňov.“

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora