Články - 21.04.2021 11:52

Hodnota kádra Slavie raketovo stúpa. Oproti Sparte je takmer dvojnásobná

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Futbalová Slavia Praha predviedla parádnu jazdu Európskou ligou 2020/21 a o jednoduchom či šťastnom žrebe pritom nesmie byť reč. Český zástupca na svojej ceste pokoril Nice, Leverkusen, Leicester City aj Glasgow Rangers a v prvom štvrťfinálovom zápase statočne trápil aj Arsenal. Odrazilo sa to aj na vnímaní konkrétnych hráčov. Špecializovaný portál Transfermarkt aktualizoval hodnoty jednotlivých členov zostavy aj sumárnu hodnotu kádra pražského celku. Tá sa dostala na 77,9 milióna eur. Jej najhodnotnejším členom je 19-ročný senegalský útočník Abdallah Sima, ktorý sa dostal do hľadáčika viacerých popredných klubov Európy a jeho cenovka je nastavená na jedenásť miliónov eur.

"Neprežívame jednoduché časy, ale navýšenie hodnoty hráčov Slavie o 15 miliónov určite nie je na zahodenie. Sima sa stal s 11 miliónmi najcennejším artiklom Slavie po celý čas existencie serveru Transfermarket. Tomáš Souček odchádzal do West Hamu za 10 miliónov eur," konštatoval na Twitteri dlhodobo aktívny šéf klubu Jaroslav Tvrdík. Na viac ako päť miliónov je cenený aj brankár Ondřej Kolář, útočník Peter Olayinka a stredopoliar Nicolae Stanciu, krídelník Lukáš Provod či stopér David Zima.

Slavia podľa aktuálnych hodnôt nemá v Českej republike konkurenta, čo ostatne potvrdzuje aj výkonmi na trávniku. Ostatné mužstvá sa ani nepriblížili jej počínaniu v pohárovej Európe a na míle zaostávajú aj v aktuálnej ligovej tabuľke. Kým hodnota "zošívaných" je takmer 78-miliónová, druhá Sparta má káder v hodnote 45 miliónov eur. Tretia je Plzeň s hodnotou približne 26 miliónov. Pre porovnanie, hráčov slovenského šampióna z Bratislavy portál cení na 12,75 milióna. Pražský celok na tom vôbec nie je zle ani v celoeurópskom meradle. Jeho hodnota prevyšuje niektorých účastníkov tohtosezónnej Ligy majstrov (Basaksehir, Mydtjylland a Ferencváros), kým v Európskej lige je na tom horšie celý rad tímov, na čele so Standardom Liége, Young Boys Bern, Rapidom Viedeň či Sivassporom.