Články - 04.05.2021 21:11

Dosť bolo ticha, finále Európskej ligy má byť s fanúšikmi

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Záverečný zápas aktuálneho ročníka Európskej ligy sa nebude hrať v hrobovom tichu a na ľudoprázdnom štadióne. Poľská vláda sa s Medzinárodnou futbalovou federáciou dohodla, že na zápase v Gdańsku bude šesťtisíc fanúšikov a lístky sa čoskoro dostanú do predaja. Rozhodujúca bitka o druhú najprestížnejšiu klubovú trofej sa uskutoční 26. mája na 40-tisícovom Stadione Miejski, ktorý verejnosť možno eviduje aj pod komerčnejšími názvami Arena Gdańsk či Stadion Energa Gdańsk. Z vpustených fanúšikov dostanú po tretinovom podiele finalisti súťaže a zvyšný diel pôjde do verejného predaja.

Kandidáti na účasť v tomto finále sú štyria, no jeden má svoju pozíciu značne naštrbenú. AS Rím totiž v prvom semifinálovom zápase podľahol Manchestru United 2:6 a doma by potreboval malý futbalový zázrak. Za dovtedajší priebeh vyraďovacej fázy pritom Taliani inkasovali len štyri góly v šiestich zápasoch a svoj postup tak stavali na pevných zadných radoch. Druhá semifinálová konfrontácia je oveľa otvorenejšia, keďže Villarreal zaznamenal doma proti Arsenalu veľmi zradné víťazstvo 2:1.

Popri šesťtisícovej kulise by na štadióne u našich severných susedov mohlo byť aj ďalších 3500 ľudí, a to z radov organizačného výboru, členov UEFA, obchodných partnerov či prevádzkovateľov televíznych prenosov. Hoci to stále bude znamenať zápas na poloprázdnom štadióne, je to žiaduci krok vpred počas celej pandemickej sezóny. Až v jej závere sa dostávajú fanúšikovia na štadióny v jednotlivých ligách, aj to vo veľmi obmedzenom počte. Liga majstrov aj Európska liga sa pritom dohrávali bez divákov aj v minulej sezóne. V prípade menej prestížnej súťaže to bol kolínsky súboj medzi Sevillou a Interom Miláno so šťastným koncom pre španielsky celok.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora