Články - 27.08.2021 15:01

Slovan si dá v skupine Konferenčnej ligy dvakrát repete

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Instagram

Pohárová Európa bude mať v novej futbalovej sezóne len jedného slovenského reprezentanta a ŠK Slovan Bratislava v piatok popoludní spoznal súperov, ktorým bude čeliť v skupinovej fáze. Do veľkej miery to bude v znamení reparátov či aspoň repríz. Belasým sa totiž do cesty postaví PAOK Solún, FC Kodaň a Lincoln Red Imps. Skupina nezahŕňa žiaden veľkoklub, v osudí pritom boli celky ako AS Rím, Tottenham Hotspur či Feyenoord. Úradujúci majster Slovenska však pri tomto zložení skupiny rozhodne nebude bez šance na postup.

Zaujímavosťou je, že Slovan v rámci jedného ročníka pohárovej Európy dvakrát narazí na rovnakého súpera. Pôdu pre to pripravil práve systém, v ktorom sa zdolaný tím v konkrétnej faze predkola posunie do ďalšieho predkola menej prestížnej súťaže. Prehra s Bratislavčanmi gibraltársky Lincoln zosunula do bojov o Konferenčnú ligu, kam sa neskôr dostal aj víťaz tohto dvojzápasu. Na grécky PAOK sa pritom v našom hlavnom meste veľa spomínalo pred dvojzápasom s Olympiakosom Pireus. Slovan totiž Solúnčanov vyradil v predkole Európskej ligy 2019/20 po veľmi tesnom dvojzápase. Najaktuálnejšie súťažné meranie síl s FC Kodaň síce Slovan mal ešte v roku 1994, no aj na dánske hlavné mesto má spomienky. Na jeseň 2017 mu sen o Európskej lige zhatil tamojší Lyngby BK, dnes už účastník druhej najvyššej sútaže.

Slovan pred žrebom figuroval v treťom výkonnostom koši. Papierovo najsilnejším tímom základnej skupiny je Kodaň, z druhej várky bol ťahaný PAOK. Program Konferenčnej ligy začína 16. septembra a skupinová časť končí v prvý decembrový týždeň. Víťaz každej skupiny postupuje do osemfinále, celky z druhých miest absolvujú šestnásťfinálové predkolo o účasť medzi najlepšou šestnástkou súťaže. Historicky prvé finále sa bude hrať v Albánsku, v domovskom stánku tamojšieho národného mužstva.