Články - 01.10.2021 10:06

Kamarov právnik obvinil z rasizmu aj druhý pražský klub

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Marcový dvojzápas Glasgowa Rangers so Slaviou Praha bol poriadne divoký. Padali urážky, rasistické slová a následne aj údery päsťou. Preto žreb skupinovej fázy Európskej ligy vyvolal rôznorodé reakcie na konfrontáciu glasgowského tímu so Spartou a záujem bol aj o to, či sa incidenty nezopakujú. Odpoveďou je, že sa zopakovali. Stredopoliar Glen Kamara dostal v 74. minúte červenú kartu, škótsky celok prehral 0:1 a prakticky ihneď po záverečnom hvizde jeho právnik hovoril o urážkach na adresu futbalistu.

Sparta má pritom zatvorený štadión, práve pre rasizmus, a na tribúnach Letnej mohli byť iba deti. Právnik Aamer Anwar však tvrdí, že to ochranu hráčom tmavej pleti nezabezpečilo a hanlivo sa správali aj mladí fanúšikovia. Pohľad Čechov a Škótov na vec je rôznorodý. Po prvej žltej štadión aplaudoval a vylúčenie považoval za karmu. Podľa Britov sa však rozhodca Ali Palabiyik na vylúčenie Kamaru strojil dlhšie a obeti rasizmu ukázal červenú kartu.

Rangers majú po tomto stretnutí jasno a české publikum je podľa nich nenapraviteľne rasistické. Minulosť, skúsenosti aj právoplatný trest od UEFA im pritom čiastočne dáva za pravdu. Lenže aj Fín Kamara sa po boku svojho právnika začínajú javiť ako kontroverzné postavy a obvinenia rozdávajú na všetky strany. Že si to odskákal aj rozhodca, sa kompetentným orgánom zrejme taktiež páčiť nebude.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora