Články - 22.10.2021 15:01

Mourinho po najväčšom kariérnom debakli argumentuje postaveným B-tímom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv
Jose Mourinho

Uznávaný futbalový stratég Jose Mourinho vo štvrtok utrpel najvyššiu prehru vo svojej profesionálnej manažérskej kariére a pripravil mu ju klub, o ktorého existencii mnohí doteraz ani nevedeli. Postaral sa o ňu nórsky FK Bodø/Glimt, ktorý sa do pohárovej Európy prepracoval ako šampión v domácej súťaži a hoci bol ešte pred pár rokmi druholigistom, momentálne patrí medzi dominantnú silu v nórskom futbale. Že však vyhrá ad AS Rím 6:1, sa rozhodne nepočítalo. Mourinhom vedený tím inkasoval prvý raz v histórii šesť gólov a na pozápasovej tlačovej konferencii to vysvetlil tým, že postavil B-tím.

"Je to moja vina a zodpovednosť. Rozhodol som sa dať priestor iným hráčom ako zvyčajne a nevyšlo to. V chladnom počasí a na umelej tráve som chcel využiť väčšiu rotáciu hráčov. Záver je taký, že prvý tím súpera mal vyššiu kvalitu ako naša záložná jedenástka. Ich hráči na trávniku boli lepší ako tí naši. Robil som to s najlepším úmyslom, že nechám oddýchnuť našich najviac vyťažených hráčov. Súper nás však za to vytrestal," zhrnul Portugalčan stretnutie. Na trávniku pritom bol El Shaarawy, Roger Ibanez či Rui Patrício. Z lavičky následne naskakoval aj Cristante, Tammy Abraham alebo Pellegrini. Výsledok však už nezachránili.

V roku 2010 Mourinhov Real Madrid podľahol Barcelone 0:5, čo bola dosiaľ jeho najvyššia prehra. Po štvrtku sklamane konštatoval, že má v tíme trinásť kvalitných futbalistov a viac nie. Nóri však jeho argumenty neberú a upozorňujú, že aj popredné hviezdy talianskeho klubu sa postupom času dostali do hry. Senzačný výsledok 1:6 napriek tomu nezvrátili. V tabuľke skupiny C Konferenčnej ligy okupuje nórske mužstvo prvé miesto tabuľky a pred Rimanmi má náskok jedného bodu. Partiu dopĺňa ukrajinská Zoria Luhaňsk a bulharský tím CSKA Sofia.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora