Články - 27.11.2021 23:09

Slovan prvým slovenským osembodovým tímom. Chce hrať na riziko

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Európska konferenčná liga UEFA vznikla ako súťaž pre "menšie" kluby alebo tímy z menej prestížnych líg, ktoré tak môžu dosiahnuť výkony, po akých dovtedy siahať nezvykli. ŠK Slovan Bratislava svoju úlohu splnil a stal sa prvým našim mužstvom v ére samostatnosti, ktoré v jednej skupinovej fáze nazbieralo osem bodov. A môže ich byť ešte viac. Bratislavčania sú totiž v poslednom kole stále v hre o postup. Musia zdolať FC Kodaň a veriť, že PAOK Solún nevyhrá nad Lincolnom Red Imps výraznejším rozdielom.

V zápase roka proti PAOK-u si pritom Slovan mohol zabezpečiť účasť vo vyraďovacej fáze. Duel bez divákov však skončil bez gólu na jednej či druhej strane a všetko tak ostáva otvorené. "Ešte nie je koniec, vo futbale je všetko možné. Verím, že v Kodani môžeme vyhrať ťažký zápas, a zároveň nikde nie je napísané, že PAOK doma zvíťazí o päť či šesť gólov. Kodaň u nás zvíťazila, ale nebola taká dominantná, ako sme si možno mysleli. My sme vtedy nehrali tak sebavedomo do ich obrany. Von pôjdeme hrať na riziko, víťazstvo, možno uvoľnenejšie," avizuje tréner Vladimír Weiss starší.

Víťazi základných skupín pritom postupujú do štvrťfinále Konferenčnej ligy, kým druhé tímy v tabuľkách zabojujú o ich doplnenie cez osemfinálovú časť. V F-skupine je zrejmé, že dánsku Kodaň už nik z čela nezosadí a podobne exkluzívnu pozíciu má vo svojej "partii" aj Rennes, Feyenoord, AZ Alkmaar, Gent a LASK Linz. Naopak, anilen osemfinálovú miestenku ešte nemá v rukách Tottenham Hotspur alebo Slavia Praha.