Novinky - 31.07.2020 08:11

Druhá liga s nepárnym počtom tímov, šiesti ašpiranti na postup

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Druhá najvyššia slovenská futbalová liga má za sebou kratučkú medzisezónnu prestávku a už dnes sa rozbieha sezóna 2020/21. Tá predošlá pritom skončila len 11. júla a Dubnica následne ešte absolvovala dvojzápasovú baráž o postup do Fortuna ligy. V sobotu už na domácej pôde hostí Trebišov v stretnutí otváracieho kola. Na rozdiel od minulej sezóny, v súťaži bude pôsobiť len pätnásť mužstiev. Pre okresanie nákladov sa Ružomberok rozhodol neprihlásiť svoje "béčko" a nenahradí ho nikto zo štyroch vetiev tretej ligy.

Známe je, že víťaz 2. ligy postupuje priamo do budúcosezónnej edície najvyššej súťaže, kým druhý celok si zaistí svoju miestenku v baráži proti predposlednému fortunaligistovi. Do nižšej ligy zostúpia celky, ktoré obsadia 13. až 15. miesto. Zásah koronavírusu a s ním neurčenie vypadávajúcich v ostatnej sezóne zachránil najmä Trebišov, ktorý dlhšie s výrazným mankom okupoval posledné miesto, no s blížiacim sa záverom ročníka sa jeho forma zlepšovala. Naopak, početne zastúpení majú byť tento rok ašpiranti na postup.

Už v sezóne 2019/20 neskrývali vysoké ciele futbalisti Podbrezovej, Popradu a Skalice. V priamom boji o prvé miesto si to nakoniec rozdala Banská Bystrica s Dubnicou nad Váhom. Posilnenú zostavu hlási aj FC Košice, ktorý v roku 2018 predstavil nový projekt zlúčenia dvoch tímov, ktorého výsledkom mal byť návrat metropoly východu do najvyššej súťaže. V ročníku 2018/19 s obrovským prehľadom Košičania vyhrali východoslovenskú tretiu ligu a v predčasne ukončenej druholigovej sezóne následne zakotvili na desiatej pozícii. Súčasťou tejto súťaže budú aj rezervné tímy Žiliny a Slovana Bratislava alebo bývalí účastníci najvyššej súťaže Púchov a FC Petržalka.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora