Novinky - 25.07.2021 13:00

Čisté kontá, hetrik a kanonáda Banskej Bystrice

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Nová sezóna druhej najvyššej futbalovej súťaže odštartovala počas tohto víkendu aj na obrazovkách HUSTE.tv. V úvodnom kole dominovali najmä brankári, keďže si až sedem tímov udržalo čisté konto. Na opačnej strane ihriska sa darilo kapitánovi Banskej Bystrice Róbertovi Polievkovi, ktorý zaznamenal prvý hetrik v ročníku 2021/22.

Práve futbalisti Dukly boli prvým súperom nováčika z Námestova a súperovi z Hornej Oravy to dali poriadne pocítiť. V úvodnom polčase sa Banskobystričania presadili dvakrát, avšak v druhom dejstve dokázali skóre zveľadiť ďalšími piatimi gólmi. Trikrát sa presadil Polievka, dva presné zásahy pridal Richtárech, ktorý mohol byť taktiež trojgólový, ak by v dobrej šanci neopečiatkoval iba brvno. Po jednom presnom zásahu pridali Willwéber a Šulc, čo znamená, že Dukla po prvom kole vedie tabuľku s úctyhodným skóre 7:0. V sobotnom programe sa vo zvyšných dueloch zrodili zhodné výsledky 1:0. Šamorín si po góle Ondreja Vrábela poradil s Bardejovom. Partizán navyše obdržal hneď dve červené karty a v najbližšom kole tak nemôže počítať s dvojicou Lukáš Horváth - Tomáš Filipiak. Z prekvapivého triumfu sa raduje nováčik z Humenného. Štefan Harvila sa stal hrdinom úvodného súboja proti favorizovanej Podbrezovej, ktorá si na prvé body musí počkať minimálne do piatku, keď nastúpi doma proti Rohožníku. Uspel aj ďalší klub z východu republiky, a to Trebišov, ktorému zariadil tri body Roman Begala. Zvíťazilo aj Komárno, keď sa v samom závere presadil Patrik Abrahám a výrazne sa tak pričinil k výhre nad Dubnicou.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa HUSTE.tv (@huste.tv)

Nedeľný program priniesol tri dopoludňajšie súboje. Juniorka bratislavského Slovana odolávala do 58. minúty, no napokon nestačila na favorizované Košice. Hráči FC si pripísali víťazstvo 3:0, o ktoré sa dvoma gólmi pričinil Erik Pačinda. Jedinú remízu v úvodnom kole zaznamenali MŠK Žilina B a MŠK Púchov. Oba tímy počas zápasu viedli, no napokon z toho bola len deľba bodov po výsledku 2:2. Do hry sa dostal aj posledný z nováčikov - FC Rohožník. Postupujúci z 3. ligy Bratislava húževnato odolával papierovému favoritovi zo Skalice, avšak tri body pre zeleno-bielych zariadil v 63. minúte kanonier Daniel Šebesta. Až päť z ôsmich súbojov sa tak skončilo rovnakým výsledkom, a to 1:0. Druhé kolo 2. futbalovej ligy štartuje už v piatok 30. júla, keď Šamorín hostí bratislavský Slovan a Podbrezová privíta Rohožník. Päť zápasov je na programe v sobotu 31. júla a posledným duelom druhého kola bude stret Petržalky s Dubnicou.