Novinky - 01.08.2021 12:30

Nováčik s ďalším bodom. Bez zaváhania už len Šamorín a Trebišov

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Druhé kolo druhej futbalovej ligy prinieslo ďalšie zaujímavé výsledky. Zápasy boli rozdelené až do troch hracích dní, pričom opäť jeden zo súbojov vyčnieval počtom gólov. Už v piatok totiž Šamorín doma rozobral juniorku bratislavského Slovana a po víťazstve 6:0 sa dostal do čela tabuľky. Okrem futbalistov ŠTK zostávajú bez straty bodu už len hráči Trebišova.

Piatkový program priniesol dve stretnutia. Popri zápase Šamorína so Slovanom sa hralo aj v Podbrezovej, kde domáci Železiari privítali nováčika z Rohožníka. Záhoráci, podobne ako v prvom kole, dlho držali vyrovnaný stav, no v druhom polčase dvakrát inkasovali a nepomohol ani historicky prvý gól v druhej najvyššej súťaži, ktorý Rohožník strelil v závere stretnutia. V sobotu bolo na programe až päť duelov, no len jeden sa skončil ziskom troch bodov pre niektorý z tímov. Slavoj Trebišov si na domácom trávniku poradil s nováčikom z Námestova. Futbalisti z Hornej Oravy tak naďalej čakajú na prvý bod a prvý gól v druhej najvyššej súťaži.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa HUSTE.tv (@huste.tv)

Zvyšné sobotné súboje nepoznali svojho víťaza. Komárno si po remíze 1:1 podelilo body so žilinským "béčkom" a rovnaký výsledok sa zrodil aj v zápasoch Púchova s Bardejovom či Košíc s Humenným. Východniarske derby síce malo papierového favorita v podobe Košičanov, avšak nováčik z 3. ligy východ ukazuje, že nechce byť v 2. lige len do počtu. Humenné má na konte už štyri body a v novej sezóne ešte neprehralo. Remízou sa skončil aj šláger kola medzi Skalicou a Banskou Bystricou. Tam však fanúšikovia gól nevideli. Záverečným duelom druhého kola bol stret Petržalky s Dubnicou, ktorý priniesol tri góly v sieti hostí, a tak sa Bratislavčania radujú z prvých bodov v novom ročníku. Tretie kolo je na programe počas nasledujúceho víkendu a opäť ho budete môcť sledovať aj na obrazovkách Huste.tv.

Záznamy a highlighty doterajších súbojov 2. futbalovej ligy nájdete v našom archíve.

2. futbalová liga, výsledky 2. kola:
Šamorín - Slovan U21 6:0
Podbrezová - Rohožník 2:1
Trebišov - Námestovo 1:0
Komárno - Žilina B 1:1
Púchov - Bardejov 1:1
Košice - Humenné 1:1
Skalica - Banská Bystrica 0:0
Petržalka - Dubnica 3:0

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora