Články - 16.07.2019 11:58

Kľúčom bude trpezlivosť a efektivita

Zdroj: sita

Na futbalistov slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava čaká v stredu o 20.15 h SELČ odvetný zápas 1. predkola Ligy majstrov 2019/2020 na ihrisku čiernohorského mužstva Sutjeska Nikšič. Po minulotýždňovej domácej remíze 1:1, ktorú zariadil v 95. min ďalekonosnou strelou stredopoliar hostí Damir Kojaševič, musia "belasí" na Balkáne aspoň raz skórovať, ak nechcú v kontinentálnom pohári číslo jeden skončiť hneď v úvodnom kvalifikačnom kole.

Slovanu zaručí postup buď víťazstvo alebo akákoľvek remíza s aspoň dvomi strelenými gólmi. "Stále som presvedčený, že kvalita je na našej strane. Netreba o nej však hovoriť, potrebujeme ju ukázať na ihrisku. Postup máme vo svojich rukách a urobíme maximum, aby sme dosiahli úspešný výsledok. S týmto vedomím cestujeme do Čiernej Hory," uviedol prostredníctvom oficiálnej stránky bratislavského klubu brankár Dominik Greif.

Gólman širšieho reprezentačného kádra vie, že dôležitou zbraňou bude trpezlivosť. "Predpokladáme, že súper bude hrať zozadu, keďže aj výsledok 0:0 mu bude vyhovovať. Keď prídu príležitosti, tak ich treba využiť. Bolo by výborné čo najskôr otvoriť skóre. Nemá zmysel sa niekam za každú cenu hnať, ale ak by sme sa teraz čím skôr dostali do vedenia, tak by sa nám ľahšie dýchalo a protivník by automaticky musel viac otvoriť hru," dodal 22-ročný brankár.

Úspešnejší z tejto dvojice v 2. predkole Ligy majstrov natrafí na cyperského majstra APOEL Nikózia. S týmto mužstvom sa bratislavský Slovan stretol v pohárovej Európe už pred ôsmimi rokmi. V prípade vypadnutia poputuje do 2. predkola Európskej ligy, kde nastúpi proti horšiemu zo súboja medzi waleským The New Saints a kosovským KF Feronikeli.

Surinamský obranca Myenty Abena priznal, že v mužstve Slovana cítiť túžbu odčiniť zaváhanie z úvodného zápasu. "Videli ste, ako sa hráči súpera neskutočne tešili po vyrovnávajúcom góle z posledných sekúnd. Myslím si, že aj v odvete budú veľmi nepríjemní. Po domácom zápase sme si v šatni povedali, že rozhodne ešte nie sme tam, kde by sme chceli byť a v odvete musíme zabrať," poznamenal 24-ročný rodák z Paramariba. "Veríme tomu, že postúpime ďalej. Ak by sme tomu neverili, tak ani nemusíme hrať. Myslím si, že odveta bude iná. Som presvedčený, že to zvládneme a pôjdeme ďalej. Dosiahneme to však jedine tvrdou drinou, zodpovedným prístupom a maximálnym nasadením," nadviazal krídelník Erik Daniel.

Slovan sa predtým v minulosti v pohárovej Európe nestretol so žiadnym čiernohorským tímom. Zástupcovia z tejto krajiny však v nedávnych sezónach natrafili na niekoľkých slovenských zástupcov. Budučnost Podgorica vlani v 1. predkole Európskej ligy nestačil na AS Trenčín a Spartak Trnava v rovnakej fáze tejto súťaže v edícii 2011/2012 prešiel cez FK Zeta Golubovci. Klub Mladost Podgorica (momentálne OFK Titograd, pozn.) však v 2. predkole EL 2013/2014 postúpil cez FK Senica.