Články - 25.10.2019 16:51

Jediné písmeno a na LM sa dostali do nesprávneho mesta

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Človek si v školskej lavici povie, na čo mi toto bude. Potom sa však v živote dostane do situácie, kedy uzná, že trocha viac pozornosti na hodinách geografie by bola prospešná. Takto ich to stálo 440 eur a ešte aj pekný športový zážitok. Dvojica fanúšikov anglického Liverpoolu sa vydala na zápas Champions League svojho klubu na pôde belgického Genku. V meste síce nestretli žiadnych ďalších priaznivcov anglického klubu, no zvláštny pocit šli spláchnuť pivom do reštaurácie.

Po pár pivách sa dozvedeli, že sa nachádzajú približne 150 kilometrov od dejiska zápasu a presun už zrealizovať nestihnú. Namiesto Genku totiž pricestovali do Gentu. Ten má síce taktiež prvoligový klub, radiaci sa medzi elitu v domácej súťaži, avšak anglického vicemajstra v daný deň nehostil. Namiesto štadióna v severovýchodnej provincii Limburg si stretnutie pozreli len vo flámskej krčme na televíznej obrazovke.

Ich príbeh sa rýchlo rozmohol po internete a zo súcitu sa dokonca našli fanúšikovia Gentu, ktorí im ponúkli vstupenky na zápas Európskej ligy proti Wolfsburgu. Na ponuku však dvojica Britov nezareagovala a vrátila sa domov. Napriek tomu sa do Belgicka ešte možno vrátia. KRC Genk ich totiž pozval na novembrové stretnutie, v ktorom budú doma čeliť práve Gentu. Lekcia zemepisu, kvalitný futbal a ešte aj návšteva toho správneho mesta, hoci s mesačným oneskorením.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora