Články - 05.11.2019 09:33

Slavia cestuje do Barcelony, Chelsea hostí Ajax

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/UEFA.com

Po dvoch týždňoch opäť pokračuje kolotoč zápasov Ligy Majstrov UEFA. Pôjde o odvetné zápasy práve z uplynulého tretieho kola a tak si súperi jednoznačne majú čo vracať. Fanúšikovia si taktiež prídu na svoje, keďže sú znovu na programe veľmi zaujímavé duely.

Šanca potvrdiť postup

Najlepšie karty má pred dnešnými zápasmi rozdané taliansky Neapol. Tím spod Vezuvu totiž kraľuje skupine E a čaká ho domáci duel so Salzburgom. V prípade trojbodového zápisu by si tak zverenci trénera Carla Ancelottiho ako vôbec prví vybojovali postup do osemfinále. Pred dvoma týždňami sa však na tri body natrápili a tak to ani dnes nemusí byť jednoduché. Druhý zápas v tejto skupine sa odohrá v Liverpoole, kde "The Reds" hostia belgický Genk. Favorit je jasný, veď družina pod vedením Jürgena Kloppa naposledy zdolala tohto súpera 4:1.

Pražské potulky Barcelonou, šlágre v Dortmunde a Londýne

Výborný dojem zanechali futbalisti Slavie Praha po domácom výkone proti vysoko favorizovanej Barcelone, keď gigantovi podľahli iba 1:2. Zaujímavo to tak môže dopadnúť aj na Camp Nou, kde by domácim mal chýbať zranený Luis Suaréz, no ofenzíva "Blaugranas" beztak naháňa súperom hrôzu. V "skupine smrti", ako býva často skupina F označovaná, sa odohrá aj jeden zo šlágrov dňa, keď Dortmund privíta milánsky Inter. Na šláger sa pripravujú aj v Londýne, kam pricestuje Ajax Amsterdam. Prípadné zaváhanie jedného z tejto dvojice môže využiť španielska Valencia. Tá na domácom trávniku hostí Lille.

Zdroj: sita

Najvyrovnanejšia skupina naďalej otvorená

Mimoriadne zamotané to je v skupine G. Všetky tímy už minimálne raz zvíťazili a tak majú stále podobné šance na postup do osemfinále. Najlepšie na tom je šesťbodové Lipsko, ktoré však cestuje na špecifickú pôdu do Petrohradu, kde domáci Zenit bude chcieť potvrdiť výhodu domáceho prostredia. Vo zvyšnom meraní síl sa vlastným priaznivcom predstaví Lyon. Ten sa aktuálne nachádza na treťom mieste v tabuľke len o skóre za druhým Zenitom. Do bojov o postup však bude chcieť prehovoriť aj Benfica Lisabon s priebežným ziskom troch bodov. Dianie v tejto skupine tak naďalej zostáva vo hviezdach.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora