Články - 05.11.2019 22:57

Slavia uchmatla bod Barcelone, divoký zápas v Londýne

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/UEFA.com

V prvý novembrový utorok bolo na programe osem zápasov futbalovej Ligy Majstrov. Góly padali takmer v každom zápase, no nie všetkým favoritom sa darilo tak, ako pred duelmi očakávali.

Úvodné dve merania síl priniesli rovnaký počet presných zásahov. Oba diváci videli v Petrohrade, kde domáci Zenit podľahol Lipsku. Obrovské prekvapenie sa zrodilo na Camp Nou, kde favorizovaná Barcelona nepotvrdila predpoklady a tak si pražská Slavia z jej trávnika odváža cenný bod. V ďalších zápasoch skupiny G, resp. F si Lyon poradil s Benficou, zatiaľčo Dortmund predviedol vynikajúci obrat v druhom polčase s milánskym Interom.

Duely skupiny E priniesli góly všetkých tímov. Liverpool na domácom trávniku zvíťazil nad Genkom, kým Salzburg vybojoval cennú remízu na pôde Neapola. Zaujímavé veci sa diali najmä v skupine H. Valencia dokázala otočiť zápas s francúzskym Lille, no to, čoho boli diváci svedkami v Londýne, nečakal zrejme nikto. Chelsea na vlastnom štadióne prehrávala v 55. minúte už 1:4, avšak po dvoch červených kartách pre Ajax ešte strelila tri góly a v gólovej prestrelke sa tak napokon zrodila remíza. Aby toho nebolo málo, v tomto zápase si domáci celok dal aj dva vlastné góly.

Zdroj: sita

Výsledky 4. kola Ligy Majstrov UEFA - Utorok, 5.11.2019

Zenit Petrohrad - RB Lipsko 0:2 (0:1)
Góly: 45+5. Demme, 63. Sabitzer

FC Barcelona - Slavia Praha 0:0 (0:0)

Olympique Lyon - Benfica Lisabon 3:1 (2:0)
Góly: 4. Andersen, 33. Depay, 89. Traoré - 78. Seferovič

Borussia Dortmund - Inter Miláno 3:2 (0:2)
Góly: 51., 77. Hakimi, 64. Brandt - 5. Martínez, 40. Vecino

FC Liverpool - KRC Genk 2:1 (1:1)
Góly: 14. Wijnaldum, 53. Oxlade-Chamberlain - 41. Samata

SSC Neapol - FC Salzburg 1:1 (1:1)
Góly: 44. Lozano - 11. Haaland (11m)

Chelsea Londýn - Ajax Amsterdam 4:4 (1:3)
Góly: 5., 71. Jorginho (oba z 11m), 63. Azpilicueta, 74. James - 2. Abraham (vl.), 20. Promes, 35. Arrizabalaga (vl.), 55. van de Beek

Valencia CF - LOSC Lille 4:1 (0:1)
Góly: 66. Parejo (11m), 82. Soumaoro (vl.), 84. Kondogbia, 90. Torres - 25. Osimhen