Články - 07.11.2019 13:46

Juventus ako piaty tím v exkluzívnej partii Champions League

Zdroj: huste

Len päť klubov v histórii futbalovej Ligy majstrov strelilo viac ako 300 gólov. Najnovším prírastkom do exkluzívnej spoločnosti je Juventus Turín. Taliansky multišampión sa vo víťaznom súboji na ihrisku Lokomotivu Moskva (2:1) dostal na 301 gólov. Jubilejný trojstý zásah dosiahol už v 4. min Walesan Aaron Ramsey, keď dokopol po prázdnej bránky loptu po priamom kope Cristiana Ronalda z veľkej diaľky a ešte väčšej chybe brankára Guilhermeho. Podľa štatistického portálu OptaPaolo dosiahli viac gólov ako Juventus v novodobej histórii LM od sezóny 1992/1993 iba Manchester United (373), Bayern Mníchov (470), FC Barcelona (506) a najúspešnejší tím histórie tejto súťaže Real Madrid (554).

"Ramsey sa stal zároveň prvým futbalistom z Britských ostrovov, ktorý skóroval za Juventus v Lige majstrov. Ak by sme si chceli zaspomínať na prvý gól Juventusu v najprestížnejšej klubovej súťaži, ten padol v sezóne 1994/1995 proti Borussi Dortmund a jeho autorom bol Michele Padovano," informovala talianska verzia portálu goal.com.

V Moskve to v stredu večer v súboji D-skupiny LM dlho vyzeralo na remízový zápas, lebo na Ramseyho zásah odpovedal už v 12. min Alexej Mirančuk. V tretej minúte nadstaveného času sa však zrodila akcia hostí s prívlastkom úžasná. Gonzalo Higuaín efektne pätou posunul loptu Douglasovi Costovi, ten si ju na hranici šestnástky prehodil na ľavačku a pomedzi nohy vybehnuvšieho Guilhermeho zabezpečil pre Juventus nielen 3 body, ale aj postup do osemfinále.

"Higuaínova magická pätička," priniesol titulok taliansky denník Tuttosport. Argentínsko-brazílsku spoluprácu Higuaína s Coston označil za "niečo, čo by sa malo ukazovať všetkých deťom, ktoré snívajú, že sa raz stanú slávnymi útočníkmi." Gazzetta dello Sport nazvala Higuaínovu prihrávku dotykom s loptou v podaní hráča výnimočnej kvality. "Vo veľkej zime sme hrali veľmi dobre a na konci sme strelili druhý gól. Som veľmi šťastný," stroho skonštatoval hrdina Juventusu Douglas Costa v rozhovore pre portál UEFA.