Články - 07.11.2019 20:41

Poklony na adresu Slavie padajú z celej Európy

Zdroj: huste.tv

Až virálom sa stala reakcia čelných predstaviteľov Slavie Praha na to, akú skupinu im pridelil žreb Champions League. Pokiaľ by český zástupca v konkurencii Barcelony, Dortmundu a Interu Miláno nezískal ani bod, ťažko by sa dalo hovoriť o hanbe. Lenže Pražania sa vzopreli nepriazni osudu a v skupine F rozhodne nie sú len do počtu. V prvom zápase siahali po víťazstve na San Sire, kde remízu zariadil až inkasovaný gól v 92. minúte. Ešte viac sa hovorilo o výkone v Katalánsku, kde sa zrodil výsledok 0:0.

"Barcelona získala len bod. Vedie síce skupinu, ale nedarí sa jej rozpohybovať hru. Je zúfalo impotentná a odohrala najhorší domáci zápas v sezóne. Súper bol statočnejší, živší a po taktickej stránke lepšie fungujúci," rozpísal sa kriticky španielsky web Sport.es. Zvyšok sveta nie je až taký kritický ku španielskemu tímu, ale chváli Slaviu. Arséne Wenger počas zápasu plnil funkciu televízneho experta a chválil najmä behavosť outsidera: "Po 80 minútach mala Barca nebehaných 97 kilometrov, zatiaľ čo Slavia 109! To je dvanásťkilometrový rozdiel. Nikdy som nič podobné nevidel," rozplýval sa Francúz. "Akonáhle Barcelona stratila v útoku loptu, vyzeralo to, že z brejku inkasuje. Jednoducho nestíhali tempu súpera," zhodnotil, čo videl.

Skúsenosti Slavie s Ligou majstrov pritom nie sú také veľké, ako by sa niektorým mohlo zdať. Pred aktuálnou sezónou si v súťaži zahrala len raz, v ročníku 2007/08. Obsadila vtedy tretiu priečku za Sevillou a Arsenalom a za sebou nechala Steau Bukurešť. Ani s druhou najprestížnejšou súťažou nemá oveľa väčšie skúsenosti, hoci štvrťfinálová účasť v ročníku 2017/18 bola obrovským úspechom. Predtým v Európskej lige absolvovali "zošívaní" len dva pokusy. Do konca skupinovej fázy tohtoročnej edície ostávajú ešte dva zápasy. Pražania už do ďalšej fázy postúpiť nemôžu, ale miestenka do Európskej ligy je stále reálna. Veď na Inter strácajú len dva body.

Čo je zaujímavý fakt, výborne sa drží aj mládež, ktorá hrá Youth Champions League v konkurencii popredných akadémií z Talianska, Španielska či Nemecka. "Devätnástka" dokonca dokázala v utorok v Barcelone vyhrať 3:2 a na konte tak má rovnaký počet bodov ako Dortmund, s ktorým sa preťahuje o druhú priečku. Po štyroch zápasoch poradiu skupiny kraľuje Inter a Barcelone patrí štvrté miesto.