Články - 26.11.2019 09:11

Domáca premiéra Josého Mourinha, šlágre v Madride a Turíne

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/UEFA.com/Youtube

Po trojtýždňovej prestávke sa dnes opäť o slovo prihlási futbalová Liga Majstrov UEFA. Na programe sú zápasy prvých štyroch skupín, v rámci ktorých už majú istý postup traja lídri. S istotou účasti v osemfinále budú do najbližších duelov vstupovať Paríž Saint-Germain, Bayern Mníchov a Juventus Turín.

Všetky tri tímy si zabezpečili miestenku v osemfinále počas posledného kola najprestížnejšej európskej súťaže. Zaujímavo sa však môže vyvinúť ďalší priebeh v základných skupinách, kde ešte nie je stopercentne rozhodnuté o tom, kto doplní spomínanú trojicu postupujúcich.

V skupine A môže už dnes potvrdiť postup Real Madrid, avšak ten sa predstaví doma proti PSG. Za istých okolností však "bielemu baletu" môže stačiť aj remíza, či dokonca prehra s francúzskym protivníkom. Všetko bude závisieť od ďalšieho duelu prvej skupiny medzi Galatasarayom Istanbul a Clubom Bruggy. Podobná situácia je aj v skupine B, kde je blízko k osemfinálovej účasti Tottenham Hotspur. S novým kormidelníkom budú Londýnčania ešte viac motivovaní a v domácom súboji proti Olympiakosu Pireus tak sú jasným favoritom. Anglickému klubu môže taktiež za istých okolností stačiť aj remízový výsledok.

Zdroj: sita

Najdramatickejšie to v rámci úvodných štyroch skupín vyzerá v "Céčku". Tam sa stále môže stať malý zázrak v podobe nepostupu favorizovaného Manchestru City, ktorému však stačí v dnešnom dueli uhrať doma remízu proti Šachtaru Doneck. To by mohlo využiť hlavne Dinamo Záhreb. Chorvátsky majster odohrá svoje stretnutie na pôde poslednej Atalanty a môže sa o čosi priblížiť postupovej priečke. V skupine D je suverénom Juventus, ktorý si zahrá priamo o čelnú pozíciu v tabuľke proti madridskému Atleticu. To má štvorbodový náskok pred dvojicou Lokomotiv Moskva - Leverkusen, čo je druhý zápas tejto skupiny v rámci dnešného dňa.

V predposlednom kole prestížnej súťaže tak môžeme spoznať ďalších účastníkov osemfinále. Isté je minimálne to, že nás znovu čakajú napínavé zápasy s jedinečnými príbehmi ako to už v Lige Majstrov býva zvykom. Pripomeňme si ako to vyzeralo vo štvrtom hracom dni aktuálneho ročníka.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora