Články - 27.11.2019 09:22

Ďalší futbalový sviatok v Prahe, šláger v Barcelone

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Pred včerajšími duelmi futbalovej Ligy Majstrov UEFA už tri tímy mali istý postup do jarného osemfinále. Dnes je však situácia iná, keďže žiaden z klubov ešte nemá na čele tabuľky dostatočný náskok na to, aby mal istotu vyraďovacej časti. To sa však večer zmení.

V skupine E je totiž na programe priamy duel o čelo tabuľky. Domáci Liverpool nastúpi na Anfield Road proti trápiacemu sa Neapolu. Víťaz tohto zápasu s určitosťou priamo postúpi do osemfinále. Iné starosti majú hráči Salzburgu, ktorí nastúpia v Genku, avšak aj tí sú na najlepšej ceste hrať na jar pohárovú Európu a to v rámci Európskej ligy. Na ďalší futbalový sviatok sa pripravujú v Prahe, kam pricestuje Inter Miláno aj so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom. "Zošívaní" majú stále teoretickú šancu postúpiť, no na uchovanie týchto nádejí potrebujú slávneho súpera zdolať. Na postupových priečkach sú aktuálne Barcelona a Dortmund, ktorí hrajú na Camp Nou o prvú priečku. Náročnejšie obdobie prežívajú "žlto-čierni". Ich tréner Lucien Favre totiž údajne dostal ultimátum, že ak v tomto zápase neuspeje, na lavičke Borussie končí.

Zdroj: sita

Zaujímavo sa situácia vyvíja v skupine G, kde je na čele aktuálne nemecké Lipsko. To si môže zaistiť postup na domácej pôde, kde hostí Benficu Lisabon. Portugalčania sa s troma bodmi trápia na chvoste tabuľky, no stále bojujú aspoň o účasť v Európskej lige. Tam je ich najväčším súperom Zenit Petrohrad, ktorý v piatom kole prestížnej súťaže hostí francúzsky Lyon. Tri tímy s rovnakým počtom bodov sa nachádzajú v skupine H. Ajax, Chelsea a Valencia tak momentálne majú podobné šance na postup. Holanďania dnes cestujú do Francúzska, kde na nich čaká Lille, zatiaľčo zápas Valencie s Chelsea môže veľa napovedať v súboji o čelo.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora