Články - 28.11.2019 14:59

Oslava za dve červené karty. Udelil ich Slovák Kružliak

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Utorkový program Champions League ponúkol aj mimoriadne dôležitý zápas medzi Clubom Bruggy a Galatasarayom Istanbul, hoci do osemfinále už ani jeden z tímov postúpiť nemohol. V hre bola stále cenná miestenka do Európskej ligy, pre ktorú bolo potrebné zvládnuť vzájomný zápas. Turci na domácej pôde tesne pred koncom viedli, no v 92. minúte inkasovali gól na 1:1. Toto skóre udržalo na tretej priečke Belgičanov, ktorí z toho mali obrovskú radosť a vynieslo im to až dve červené karty.

Dohliadanie na pravidlá mal pritom pod palcom slovenský rozhodca Ivan Kružliak, ktorý za celý dovtedajší priebeh sezóny vylúčil len jediného hráča v sedemnástich odpískaných dueloch. Po strelení vyrovnávajúceho gólu mu však Krepin Diatta a Clinton Mata veľa iných možností nedali. Prvý menovaný svoj zápis na streleckú listinu oslávil vyzlečením dresu, pričom od 66. minúty už jednu žltú kartu zapísanú mal. Jeho spoluhráč z kraja obrany v návale radosti rozkopol rohovú zástavku, čo bolo rovnako vyhodnotené ako neprimeraná oslava a druhý kartový trest.

Skupinová fáza Ligy majstrov zahŕňa ešte jedno kolo a vylúčená dvojica doň s určitosťou nezasiahne. Bruggy doma privítajú Real Madrid a spoliehať sa budú predovšetkým na to, že Galatasaray nič neuhrá proti domácemu PSG. Francúzsky celok má pritom už istú prvú priečku, keďže v doterajších piatich zápasoch nazbieral trinásť bodov. Pre Ivana Kružliaka šlo o ďalší zaujímavý zážitok. Pred tromi rokmi sa o ňom veľa hovorilo, keď ako prvý arbiter v histórii uplatnil pravidlo, podľa ktorého sa faulujúci hráč pri ponechanej výhode nesmie zapojiť do hry, inak nasleduje nepriamy kop.