Články - 29.11.2019 16:26

Tréner Lyonu pripravil mladého zverenca o rekord

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Na dosah mal historický zápis, no nedočkal sa ho pre rozhodnutie trénera. V predposlednom kole skupinovej fázy Ligy majstrov čelil Olympique Lyon vo veľmi dôležitom zápase Zenitu Petrohrad. Víťaz zápasu by sa dostal na druhú priečku a v posledný hrací deň by držal tromfy vo svojich rukách. Napriek dôležitosti stretnutia sa na trávnik dostal aj mladík Rayan Cherki. V deň zápasu mal pritom len 16 rokov a 102 dní, čo z neho robí druhého najmladšieho hráča v histórii Champions League.

Francúzsky ofenzívny záložník mal byť jedným zo žolíkov, ktorý pomôže zlomiť nepriaznivé skóre, no tento cieľ naplnený nebol. Ruský klub vyhral 2:0 a postup sa bude snažiť spečatiť na pôde lisabonskej Benficy. Lyon bude v tom čase doma bojovať proti Lipsku, ktoré je už istým postupujúcim. Zaujímavosťou Cherkiho je fakt, že na súpiske Olympique pre Ligu majstrov bol už pred tromi týždňami, ale proti Benfice ho tréner Rudi Garcia z lavičky nevytiahol. Ak by sa tak stalo, spravil by z neho úplne najmladšieho hráča, ktorý kedy behal po trávnikoch v tejto prestížnej súťaži.

Prvenstvo tak naďalej ostalo v rukách dnes už neaktívneho obrancu Célestina Babayara, ktorý počas kariéry hájil farby Chelsea, Newcastle United a Anderlechtu. Práve v poslednom spomenutom klube sa dočkal aj svojho zápisu. V novembri 1994 dostal šancu v skupinovom zápase proti Steaue Bukurešť a po pol hodine hry dostal červenú kartu. Aj keď Rayan Cherki tento počin nevyrovnal a tesne za ním zaostal, zahrať si v šestnástich rokoch zápas Champions League vôbec nie je na zahodenie.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora