Články - 03.12.2019 17:14

Sláva tottenhamského podávača lôpt trvá už siedmy deň

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Podávačom lôpt zvyčajne počas zápasu veľká pozornosť venovaná nie je. Zopárkrát počas hry pristavia loptu niektorému z hráčov a hneď sa spred svetla reflektorov vytratia. Úplne iný príbeh napísal pätnásťročný mladík z Londýna, ktorý sa doslova preslávil tým, že pripravil rýchle vhadzovanie Sergeovi Aurierovi v Lige majstrov. Tottenham pritom v zápase prehrával už dvojgólovým rozdielom, ale skóre otočil na 4:2 vo svoj prospech. Podávač Callum Hynes mal podiel na Kaneovom vyrovnávajúcom góle.

Nový manažér Spurs Jose Mourinho chválil chlapcovu reakciu hneď na pozápasovej tlačovej konferencii. Vyzdvihol jeho skvelé čítanie hry, ktorá jeho zverencom pomohla. Priznal, že hneď po zápase za ním aj chcel zájsť, ale už ho nenašiel. Callum sa však nevytratil navždy a o pár dní ho predstavitelia klubu zohnali. V sobotu bol pozvaný na spoločný tímový olovrant a v spoločnosti svojich idolov trávil teambuildingovú prípravu na zápas s Bournemouthom. Ani počas neho ho kouč nenechal bez povšimnutia, pozdravil sa s ním, prihovoril sa a dokonca po strelenom góle ho vyzval, aby ho šiel osláviť s hráčmi. To však predpisy zakazujú a podávač si toho bol vedomý.

Nie je žiadnou novinkou, že títo chlapci, starajúci sa o plynulosť hry, sú členmi futbalových akadémií daných klubov. Keď sa raz meno Hynes objaví v základnej zostave počas zápasu Premier League, na konte už bude mať jednu skvelú reakciu v dôležitom momente Champions League. O koľko lepšie to znie ako "hrdinovia" z minulosti, ktorí hráčom bránili vziať loptu a zbierali cenné sekundy pre svoj tím.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora