Články - 11.12.2019 19:22

Najmladší tréner v histórii vyraďovacej fázy Ligy Majstrov

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Futbalisti RB Lipsko sa prebojovali do vyraďovacej fázy Ligy Majstrov UEFA, keď ovládli skupinu G. V spoločnosti Lyonu, Benficy Lisabon a Zenitu Petrohrad boli najúspešnejší a s jedenástimi bodmi skončili prví s náskokom troch bodov. Obrovskú zásluhu na tom má aj tréner Julian Nagelsmann, ktorý sa stal najmladším trénerom v histórii najprestížnejšej európskej súťaže s postupom medzi šestnásť najlepších.

Nemec zasadol na lavičku Lipska pred aktuálnou sezónou po úspešnom pôsobení v konkurenčnom Hoffenheime. Tam cez mládežnícke kategórie prešiel až k A-tímu, ktorý viedol od februára 2016, teda v čase keď mal len 28 rokov. Jeho prínos si všimli práve v Lipsku, s ktorým sa mladý kormidelník dohodol na spolupráci ešte počas uplynulej sezóny.

Úlohou Nagelsmanna je konkurovať tým najlepším a to nielen v Bundeslige, ale aj medzi európskou elitou. To sa dnes 32-ročnému trénerovi zjavne darí. Jeho tím sa totiž v najvyššej nemeckej súťaži nachádza na druhom mieste, kým v Lige Majstrov bude pôsobiť aj na jar a to v osemfinále.

Včerajšia remíza v zápase šiesteho kola skupinovej fázy Ligy Majstrov na pôde Lyonu rozhodla o tom, že Lipsko nielenže postúpi z prvého miesta, ale Nagelsmann tiež prekoná jeden z rekordov súťaže. Vo veku tridsaťdva rokov, štyri mesiace a osemnásť dní sa totiž stal najmladším trénerom v histórii, ktorému sa podarilo postúpiť medzi šestnásť najlepších. To navyše stále nemusí byť od ambiciózne kormidelníka a jeho tímu všetko...

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora