Články - 16.12.2019 11:49

Žreb osemfinále Ligy majstrov spojil týchto súperov

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/sita

 Obhajca prvenstva vo futbalovej Lige majstrov, anglický FC Liverpool, nastúpi v osemfinále tohtosezónnej edície proti Atléticu Madrid, prvý duel sa uskutoční v hlavnom meste Španielska. Rozhodol o tom pondelňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Rekordéra v počte trofejí v kontinentálnom pohári číslo jeden, španielsky Real Madrid, čaká v osemfinálovej časti taktiež konfrontácia s anglickým zástupcom - "biely balet" bude čeliť úradujúcemu majstrovi Premier League Manchestru City.

Ďalší tím zo španielskej Primera División FC Barcelona bude o prienik do štvrťfinále súperiť s talianskym SSC Neapol. Neúspešný finalista uplynulého ročníka, anglický Tottenham Hotspur, sa v osemfinále stretne s nemeckým bundesligistom RB Lipsko. Bayern Mníchov, ktorý v skupinovej časti ako jediný získal plný počet 18 bodov, sa v osemfinále môže tešiť na súboje s FC Chelsea.

Vôbec prvýkrát v histórii futbalovej Ligy majstrov sa v osemfinálovej časti ocitli mužstvá výlučne z piatich popredných európskych ligových súťaží - anglickej, francúzskej, nemeckej, španielskej a talianskej.

Prvé zápasy osemfinále LM 2019/2020 odohrajú v dňoch 18. a 19. februára, resp. 25. a 26. februára 2020 s výhodou domáceho prostredia pre tímy, ktoré nevyhrali svoje základné skupiny. Odvetné duely prídu na rad v dňoch 10. - 11. marca, resp. 17. - 18. marca 2020.

Finálový zápas je na programe 30. mája 2020 na Atatürkovom olympijskom štadióne v Istanbule, kde sa rozhodujúci duel LM hral aj v ročníku 2004/2005.

Dvojice osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2019/2020:
Borussia Dortmund (Nem.) - Paríž St. Germain (Fr.)
Real Madrid (Šp.) - Manchester City (Angl.)
Atalanta Bergamo (Tal.) - FC Valencia (Šp.)
Atlético Madrid (Šp.) - FC Liverpool (Angl.)
FC Chelsea (Angl.) - Bayern Mníchov (Nem.)
Olympique Lyon (Fr.) - Juventus Turín (Tal.)
Tottenham Hotspur (Angl.) - RB Lipsko (Nem.)
SSC Neapol (Tal.) - FC Barcelona (Šp.)

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora