Články - 18.12.2019 11:08

Mal 16 rokov, keď Mourinho vyhral s Portom Ligu majstrov. Teraz sa stretnú v osemfinále

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Po pondelňajšom žrebe osemfinálových dvojíc sa opäť začalo písať niekoľko zaujímavých príbehov. Thomas Tuchel sa vráti do Dortmundu, už však ako tréner PSG, kým Liverpool sa vráti na štadión, kde v minulej sezóne "ušatú trofej" vyhral. Interesantný je ale príbeh dvojice Tottenham - RB Lipsko a to vďaka trénerom oboch tímov. Julian Nagelsmann mal totiž v čase, kedy José Mourinho vyhral Ligu majstrov ako kormidelník FC Porto, len šestnásť rokov.

Najmladší tréner, ktorý sa kedy do osemfinále najprestížnejšej európskej súťaže dostal, tak má pred sebou ďalšiu výzvu. Ako tínedžer mohol sledovať ťaženie Mourinhovho Porta v ročníku 2003/04 a teraz sa proti portugalskému mágovi postaví zoči-voči v dvojzápase. Znie to ako zaujímavý príbeh, čo poviete?

Nagelsmannovo Lipsko vyhralo skupinu G s náskokom troch bodov pred francúzskym Lyonom. Po prvýkrát v histórii klubu sa prebojovalo do vyraďovacej fázy, no v nej čaká neľahký súper. Tottenham sa v konkurencii najmä mníchovského Bayernu musel uspokojiť s druhým miestom v skupine B a tak čakal, ktorého z víťazov ostatných skupín im pridelí žreb.

Prvý zápas medzi Tottenhamom a Lipskom v osemfinále Ligy majstrov je naplánovaný na 19. februára budúceho roka a odohrá sa v Londýne. Odveta je následne na programe 10. marca a uskutoční sa v nemeckom Lipsku.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora