Články - 19.12.2019 12:35

Výpredaj v Salzburgu sa začal. Jedna z opôr putuje do Liverpoolu

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Rakúsky futbalový klub FC Red Bull Salzburg ohromil svojimi výkonmi v skupinovej fáze Ligy majstrov UEFA. V konkurencii Liverpoolu, Neapolu a Genku získal sedem bodov a až do posledného zápasu bojoval o postup do vyraďovacej časti. V zápase s Liverpoolom však neuspel a tak sa musí uspokojiť s účasťou v Európskej lige. Tam ale nastúpi minimálne bez jednej z veľkých opôr.

Japonský ofenzívny záložník Takumi Minamino totiž v rámci zimného prestupového obdobia zmení klub. Zmluvu na štyri a pol roka podpísal so skupinovým súperom Salzburgu, anglickým Liverpoolom. Nový hráč stál úradujúceho šampióna Ligy majstrov zhruba 8,5 milióna eur a v novom pôsobisku bude pôsobiť od 1. januára. Na drese ponesie číslo osemnásť.

Salzburg tak prišiel o prvú z opôr, ktoré ťahali klub za úspechmi. Obrovský záujem je aj o nórskeho útočníka Erlinga Haalanda. Rakúsky klub si tak v jarnom šestnásťfinále Európskej ligy UEFA bude musieť poradiť minimálne bez japonského futbalistu. Žreb Salzburgu prisúdil neľahkého súpera. V dvojzápase sa totiž stretne s nemeckým Frankfurtom.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora