Články - 19.12.2019 14:44

Kam zamieri talentovaný útočník Haaland?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Nórsky futbalový útočník Erling Braut Haaland, pôsobiaci v rakúskom FC Red Bull Salzburg, nastrieľal v prebiehajúcej sezóny Ligy majstrov UEFA osem gólov a stal sa tak druhým najlepším strelcom skupinovej fázy. Okamžite tak vzbudil záujem rôznych európskych veľkoklubov, ktoré by radi stále len 19-ročného zakončovateľa privítali vo svojich dresoch.

Haaland okrem ôsmich gólov v najprestížnejšej európskej súťaži zaznamenal aj ďalších šestnásť presných zásahov v rakúskej najvyššej súťaži. Po týchto výkonoch ho začali sledovať veľkokluby, ktoré si na mladíka robia zálusk. Zdá sa, že v tejto chvíli sú štyria najvážnejší záujemcovia.

Tím z Anglicka, Talianska a dva kluby z Nemecka. To je škála záujemcov o 19-ročného útočníka. Manchester United, Juventus Turín, Borussia Dortmund a RB Lipsko sú aktuálne na čele dlhého zoznamu klubov, ktoré by radi pripravili dres s menovkou Haaland na chrbte. Nórsky zakončovateľ má však jedinú podmienku. Chce hrávať v základnej zostave, čo by mohol byť menší problém.

Manchester totiž stavia na hrot či už Rashforda alebo Martiala. V Juventuse kraľuje Ronaldo a k dispozícii je tiež Higuaín. Typický hrotový útočník nechýba ani Lipsku, kde sa o góly stará Timo Werner. To však už neplatí o Dortmunde. Paco Alcacér nemá ideálnu formu a tak "čierno-žltí" nastupujú najmä s trojzáprahom Hazard-Reus-Sancho. Práve v tomto smere by Borussia mohla mať v boji o Haalanda výhodu. Trápi sa ale aj Manchester, pre ktorý by nájdenie strelca mohlo byť vykúpením.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora