Články - 21.02.2020 10:03

Perfektná pyroshow Madridčanov už pred štadiónom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Vrcholní predstavitelia UEFA sú citliví na pyrotechniku, ktorá by sa mala objaviť v dueloch Champions League alebo Európskej ligy a hrozia za to prísne tresty. Po svojom sa s tým vysporiadali fanúšikovia Atlética Madrid, ktorí pred zápasom s Liverpoolom pripravili málo vídanú šou, ktorou privítali autobus s domácimi futbalistami, len čo zaparkoval pred Wanda Metropolitano.

Všetko dokonca prebehlo pred kontrolou polície, ktorá priaznivcom jasne vymedzila postavenie, v ktorom sa môžu nachádzať a ako sa môžu správať. Výsledkom bola efektná hustá červená hmla. Červená je síce zároveň farbou osemfinálového súpera Atlética, avšak takéto niečo nemohlo nenamotivovať červeno-bielych. Odkaz fanúšikovského jadra bol jasný: my sme pre vás ochotní zomrieť, preto pre nás nechajte na ihrisku všetko aj vy.

Gesto ocenil aj kouč Diego Simeone, ktorý po zápase vyhlásil, že jeho zverenci vyhrávali už počas príchodu pred štadión: "Tam sme pochopili, že ľudia, ktorí za nami stoja, sú ambiciózni, nadšení a neboja sa," povedal na tlačovej konferencii po víťazstve 1:0. Obhajca trofeje z Anglicka ani raz neohrozil gólmana Jana Oblaka a hoci sa aj domáci dostali len ku dvom presným strelám, jedna sa zatrepotala v sieti.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora