Články - 30.03.2020 22:01

Šéf UEFA vidí posledné tri možnosti dohrania Ligy majstrov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Väčšina národných futbalových súťaží to pre ročník 2019/20 už vzdala, no taká Champions League by víťaza chcela nájsť. Zároveň si však všetci uvedomujú, že každým ďalším bezvýchodiskovým týždňom sa šance na to znižujú. Prezident UEFA Aleksander Čeferin vo svojom najnovšom stanovisku vyložil karty na stôl a prezradil tri možnosti, pri ktorých môžu byť boje v týchto súťažiach dokončené. Ak sa tak nestane v konkrétnych dátumoch, šance sú podľa jeho slov stratené.

Aprílové obnovenie zápasového programu je vysoko nepravdepodobné až nereálne. Uvedomuje si to aj Slovinec, ktorý momentálne šéfuje európskemu futbalu. Preplánované EURO na budúci rok však otvára priestor vstúpiť hlbšie do letných dátumov. Vylúčené pritom nie je ani to, že by sa Liga majstrov 2019/20 prelínala so sezónou 2020/21. Matematicky ide síce o relatívne veľký nezmysel, no fanúšikovia by sa cez to pravdepodobne vedeli preniesť. "Tromi možnosťami sú začiatok sezóny v polovici mája, na začiatku júna alebo na konci júna, prípadne začať znova v úvode budúcej sezóny, pričom nová edícia by začala neskôr," citujú Čeferinove slová viaceré médiá.

Momentálne je rozohraná Liga majstrov v závere osemfinálovej časti. Štyri dvojice už majú známeho postupujúceho, v štyroch ostáva ešte jeden súboj dohrať. Od tejto fázy potrebovala súťaž v sezóne 2018/19 ešte 12 týždňov, no tento raz treba počítať s nahustenejším programom. Mužstvá už nebudú mať ligové povinnosti a hrať sa tak môže cez víkendy či hneď dvakrát v priebehu jedného týždňa. Takto by mal budúci držiteľ "ušatej trofeje" pred sebou ešte päť alebo šesť zápasov. To sa už ako extrémne vysoké číslo nejaví.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora