Články - 31.05.2020 17:31

Popredný futbalový rozhodca sa namočil do veľkých problémov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Polícia v Bosne a Hercegovine zrealizovala veľkú akciu proti organizácii, ktorej činnosť zahŕňala prostitúciu či predaj drog a v sieti sa ocitla aj jedna veľká ryba zo športového sveta. Ide o futbalového rozhodcu Slavka Vinčića, ktorý možno časť svojich príjmov využíval takýmto spôsobom, čo by ho dostalo do obrovského problému. Slovinec v tejto sezóne viedol 13 ligových duelov vo vlasti, no okrem nich aj štyri duely Champions League, jeden v Európskej lige a k tomu napríklad októbrový slovenský prípravný zápas proti Paraguaju.

Celkovo má na svojom konte vyše 60 medzinárodných klubových alebo reprezentačných stretnutí, no tento počet už vzrastať nemusí. Jedine, že by mal dobrý dôvod na to, prečo sa stretával Tijanou Maksimovićovou, ktorá je podľa policajných zdrojov hlavou sexuálneho priemyslu v Bosne. Pri najaktuálnejšom stretnutí sa dokonca mal snažiť na lodi priplaviť ku chorvátskemu pobrežiu s tromi ženami na palube a v rukách polície sa ako súčasť tohto prípadu dostali aj drogy, množstvo hotovosti či dokonca strelné zbrane. Vinčić však bol po výsluchu prepustený a v prípade zatiaľ figuruje v pozícii dôležitého svedka.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Tijana Maksimovic (@ticamaksimovic),

Štyridsiatnik z Mariboru prípad slovinským médiám vysvetlil ako pozvanie na väčšiu oslavu, ktoré dostal od svojich obchodných partnerov, pričom informácie o podrobných aktivitách ostatných oslavujúcich nemal. "Po príchode polície sme boli pozvaní na informatívny rozhovor na polícii, kde som povedal všetko, čo o týchto ľuďoch viem," informoval v strohom vyjadrení na svoju obhajobu. Stojí za ním aj slovinská rozhodcovská komisia. "Bolo zhodou okolností, že tam bol. Ocitol sa v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. V každom prípade, jeho rozhodcovskú reputáciu to môže poškvrniť," uviedla v stanovisku.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora