Články - 10.07.2020 11:38

Osemfinále dohrajú na domácich štadiónoch a zvyšok v Lisabone

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/sita

Zostávajúce štyri odvetné zápasy osemfinálovej fázy futbalovej Ligy majstrov sa uskutočnia v dňoch 7. a 8. augusta na štadiónoch domácich tímov a nebudú súčasťou záverečného miniturnaja v Lisabone. Európska futbalová únia informovala, že kompetentné úrady v Anglicku, Nemecku, Španielsku a Taliansku povolili odohranie zápasov bez prítomnosti divákov. Ide o súboje Juventus Turín - Olympique Lyon (prvý zápas 0:1), Manchester City - Real Madrid (2:1), Bayern Mníchov - Chelsea (3:0), FC Barcelona - SSC Neapol (1:1).

Zároveň výkonný výbor UEFA potvrdil, že záverečný turnaj najlepšej osmičky tímov o šampióna Ligy majstrov sa uskutoční v dňoch 12. - 23. augusta v Lisabone bez prítomnosti divákov. Od 12. augusta sa štyri dni po sebe uskutoční vždy jeden štvrťfinálový zápas na štadiónoch Sportingu a Benficy Lisabon. Semifinále a finále bude hostiť už len Štadión svetla, kde je doma Benfica. Semifinálové duely sa uskutočnia 18. a 19. augusta, finále 23. augusta potom zavŕši najdlhšiu sezónu v histórii LM. Istotu účasti v Lisabone už majú Atalanta Bergamo, Atlético Madrid, RB Lipsko a Paríž Saint-Germain.

"Všetky medzinárodné futbalové zápasy sa až do odvolania uskutočnia za zatvorenými dverami, čiže bez fanúšikov. Je to jediné rozumné riešenie vo svetle súčasných udalostí v súvislosti s koronakrízou," píše sa v stanovisku UEFA.

Podobná situácia ako v LM platí aj pre Európsku ligu. Tam treba odohrať šesť odvetných zápasov osemfinálovej fázy, konkrétne sa tak udeje v dňoch 5. a 6. augusta a domácimi tímami budú Manchester United, Bayer Leverkusen, Šachťar Doneck, Wolverhampton, FC Bazilej a FC Kodaň. Zostávajúce dve dvojice Inter Miláno - Getafe a FC Sevilla - AS Rím nemajú za sebou ani prvý osemfinálový zápas, keďže v marci ho už vzhľadom na šírenie koronavírusu už nestihli odohrať. V týchto dvoch prípadoch UEFA rozhodla tak, že pre krátkosť času sa bude hrať len jeden zápas o postup na neutrálnej pôde v Nemecku 5. alebo 6. augusta.

Neskôr príde na rad vyraďovacia časť EL, ktorá sa bude konať v nemeckých mestách bez divákov. Štvrťfinálové duely 10.-11. augusta privítajú Kolín nad Rýnom, Duisburg, Düsseldorf a Gelsenkirchen. Semifinále príde na rad 16. a 17. augusta a finále 21. augusta v Kolíne nad Rýnom.

Žreb vyraďovacích miniturnajov LM a EL sa uskutoční v piatok od 12.00 h v sídle UEFA švajčiarskom Nyone. Určia sa dvojice pre štvrťfinále aj semifinále, žiadny z tímov nebude mať výhodu nasadenia, resp. nebude platiť, že dve mužstvá z jednej krajiny nemôžu nastúpiť proti sebe.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora
Tagy: koronavírus