Články - 06.08.2020 12:17

V hre je Nedvědovo miesto. Juventus musí vyhrať Ligu majstrov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Slávny taliansky Juventus ovládol domácu súťaž po 36 raz, z toho deviaty rok po sebe. To však na Apeninskom polostrove už nikoho mimoriadne nezaujíma a väčšia spokojnosť by panovala, aby by tím zo Serie A dokázal ovládnuť aj Champions League. Také niečo sa za ostatných dvadsať rokov podarilo len milánskym tímom, dvakrát AC a raz Interu. Turínčania túto trofej získali dvakrát, naposledy ešte v roku 1996. Napriek tomu podľa talianskych médií platí, že pokiaľ na európsky trón nevyjdu tento rok, spôsobí to značné zemetrasenie v štruktúrach.

Vedeniu sa nepáči práca Maurizia Sarriho, ktorý v lete 2019 nahradil Massimiliana Allegriho a v klube si teraz želajú návrat jeho predchodcu. Siahať sa pritom má aj na vyššie miesta. Ohrozená je pozícia športového manažéra Fabia Paraticiho aj legendárneho Pavla Nedvěda, ktorý je viceprezidentom "starej dámy". Prvý menovaný narobil angažovaním de Ligta, Danila, Ronalda, Cancela či Douglasa Costu neporiadok v účtovníctve a konto dokonca dostal do červených čísel. Bývalý český záložník sa zaňho zaručil v čase, keď ho do Turína zlanáril a nesie tak zaňho zodpovednosť.

Novinári dokonca už aj naznačujú, kto by mohol tieto miesta zaujať a vážnym kandidátom je bývalý brankár Gianluigi Buffon. Jeho kontrakt platí ešte na jeden rok, no koniec kariéry je veľmi blízko. Juventus by rád svoju ikonu ihneď potom usadil do významného kresla. Svojimi brankárskymi výkonmi však ešte môže, celkom paradoxne, tieto plány skomplikovať. Majster Talianska je jedným z dvanástich tímov, ktoré sú ešte v Champions League v hre. V domácej osemfinálovej odvete bude doháňať manko 0:1 z Lyonu a v prípade postupu mu turnaj na neutrálnej pôde bude ďalej klásť do cesty súperov ako Real Madrid alebo Manchester City a následne Bayern, Chelsea, Barcelonu alebo Neapol.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora