Články - 07.08.2020 23:21

Zápas po troch týždňoch: Varane dvomi chybami zarezal Real

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Jednou z najzaujímavejších dvojíc dohrávaného osemifinálového programu Champions League bola konfrontácia Manchestru City s Realom Madrid. Nielen preto, že na seba narazil čerstvý majster Španielska s anglickým vicemajstrom, ale výhra Citizens 2:1 v Madride nechávala dvojzápas otvorený na obe strany. Smutným hrdinom odvety na Britských ostrovoch sa však stal Raphael Varane, ktorého dve obrovské chyby znamenali dva manchesterské góly a s nimi aj rýchly koniec Realu v súťaži.

Kráľovský klub v rokoch 2014 až 2018 Ligu majstrov až štyrikrát vyhral a vždy bol semifinálovým účastníkom. V edícii 2018/19 ho senzačne v prvom vyraďovacom kole zastavil Ajax Amsterdam a napriek presvedčivému postupu zo skupiny skončil rovnako rýchlo na štíte anglického giganta. Varanova prvá chyba prišla už v 9. minúte, keď sa namiesto rázneho odkopu hral s loptou v blízkosti vlastnej šestnástky, nechal sa odzbrojiť Gabrielom Jesusom a loptu do siete upratal Raheem Sterling. Do prestávky Real síce vyrovnal, no v 68. minúte prišiel ďalší kiks. Tento raz Francúz na dva pokusy nedokázal loptu odhlavičkovať do bezpečia, až ju naservíroval Gabrielovi Jesusovi.

Keď sa v akejkoľvek súťaži prihlási o slovo prestávka, duely po nej zvyknú byť zradné aj pre výkony jednotlivcov. Zverenci Zinedina Zidana hrali zápas po takmer troch týždňoch, Varane dokonca v záverečnom kole La Ligy oddychoval a jeho herný výpadok bol tak ešte o pár dní dlhší. Anglická liga skončila o týždeň neskôr, no na výhovorky priestor nie je. UEFA naplánovala dohratie dvoch medzinárodných súťaží, ktoré svoj záver napíšu v Portugalsku. Tam sa však Real už nepozrie.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora