Články - 08.08.2020 09:32

Cristianovi Ronaldovi skončila úžasná bilancia

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv

Cristiano Ronaldo po prvýkrát od roku 2010 nebude hrať štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov! Jeho Juventus Turín napriek výhre nad tímom Olympique Lyon 2:1 vypadol,  lebo v Lyone zaznamenal prehru 0:1.

Toto manko mienil Juventus čím skôr zmazať. No prvý gól dali hostia. V 11. minúte domáci Ruben Bentancur fauloval Aouara a Depay kopol penaltu do stredu brány, Až v 40. minúte sa predviedol prvýkrát vo veľkom štýle Cristiano Ronaldo, ale skvelý zákrok po strele z priameho kopu predviedol brankár Lopes. O ďalšie tri minúty však Ronaldo premenil pokutový kop nariadený po ruke Depaya v šestnástke. Juventus potreboval vyhrať na postup aspoň 3:1.  Postupovú nádej vlial domácim do žíl opäť Ronaldo pätnásť minút po prestávke. Krásne spoza šestnástky poslal domácich do vedenia 2:1, ale to nestačilo. Medzi osmičku najlepších ide Lyon, kde bude v lisabonskej spoločnosti s  Manchestrom City, RB Lipsko, Atletico Madrid, Atalanta Bergamo, Paríž Saint-Germain.